Miért a páclélabda áll a fitneszóriás Life Time növekedési tervének középpontjában?

Bahram Akradi szereti a savanyúságot.

A Life Time fitneszklublánc vezérigazgatója valójában annyira szereti a virágzó ütősportot, hogy növekedési stratégiája középpontjába helyezi. A Life Time, amely inkább vidéki klubnak tartja magát, mint edzőteremnek, olyan szolgáltatásokkal, mint a tenisz- és kosárlabdapályák, sőt még vízi csúszdák is, 600 pácoló pályát tervez a klubjaiban. 2023 végén, a mai 250-hez képest.

“Meggyőződésem, hogy a pác lesz a legnagyobb versenysport az Egyesült Államokban” – mondta a 61 éves vezérigazgató. A Pickleball USA adatai szerint tavaly körülbelül 4,8 millió amerikai játszott a játékkal, ami 15%-os növekedés az előző évhez képest.

De a savanyúlabda csak eddig hozhatja a társaságot. Az Akradi, amely 1992-ben megalapította a Life Time-ot, szintén megduplázza a lánc virágzó erőfeszítéseit, hogy egyesített luxusklubokat és coworking tereket építsen, miközben megpróbálja kivédeni többek között az olyan riválisokat, mint az Equinox.

A Life Time 160 központja Minnesotában, Texasban és Illinoisban összpontosul, de azt tervezi, hogy kiterjeszti jelenlétét az egész országban. Csak New Yorkban a Life Time négyről tíz központra bővítést tervez a következő év során.

Ez éles ellentétben áll a vállalat 2020-as helyzetével, amikor a Life Time sok egészségügyi klublánchoz hasonlóan hónapokra bezárt számos helyszínt a világjárvány miatt.

A Life Time bevétele a 2019-es szint mintegy felére esett vissza, 948 millió dollárra. A Bloomberg elemzői becslései szerint 2021-ben 1,32 milliárd dollárra ugrott vissza, a Wall Street pedig arra számít, hogy idén eléri az 1,88 milliárd dolláros bevételt.

Akradi, egy élethosszig tartó sportoló, aki rendszeresen tart spin-órákat Life Time ügyfelei számára, úgy gondolja, hogy az otthoni edzések tendenciája rövid életű lesz, és azt jósolja, hogy erőteljesen visszatérnek a személyes fitneszórák. „Az emberek társas lények. Társadalmi interakcióra van szükségük” – mondja.

Ezt az interjút szerkesztettük és az egyértelműség kedvéért rövidítettük.

Fortune: Hogyan épült fel a fitneszklub-ipar a világjárványból, és hogy állsz?

Akradi: Ha csak a testedzés érdekli, a fitnesz mára árucikk. Bárhol megteheti. Megteheti szállodai szobában, irodaházakban és lakóházakban. De ha egy sportos vidéki klubkörnyezetet nézünk, a strandklubok társadalmi oldalát, akkor cégünk értéke mit sem változott. Kávézóink és bisztróink bevétele magasabb, mint a járvány előtt.

Mi különböztet meg olyan riválisoktól, mint az Equinox vagy akár a Planet Fitness?

A vidéki klubkultúra nem edzőtermi kultúra. Ha kertvárosba mész? [Long Island] vagy ha a New York állambeli Westchesterbe megy, látni fogja, hogy a Life Time és az Equinox között nincs összehasonlítás. Nincsenek a mi terünkben. Nem a mi versenytársunk. Kínálatunk 25-30%-ával versenyeznek. Például a brooklyni klubunk 88 000 négyzetméteres, van kosárlabdapályája és nagy úszómedencéje.

Megoldásként pozicionálja csúcskategóriás edzőtermeit a kiskereskedelmi fejlesztők számára, akik el akarják helyezni bérlői sminkjüket az áruházaktól?

Ezt tesszük az elmúlt hat évben, tárgyalásokat folytattunk és partneri viszonyt folytattunk a legnagyobb bevásárlóközpont-fejlesztőkkel, mint például a Simon Properties és a GGP (ma Brookfield része), és nagyszabású klubokat is bevontunk. Olyan embereket veszünk fel, akiknek a háztartási jövedelmének mediánja az általános terület átlagos háztartási jövedelmének 150%-a.

A Life Time kilenc hellyel és hamarosan további négy hellyel bővíti jelenlétét a megosztott munkaterületek iparágában. Nem állítja Önt közvetlen versenybe a WeWorkkal, amelyet egy korábbi alkalmazottja vezet, Sandeep Mathranic?

Szeretném, ha megértené, hogy Sandeep, a WeWork vezérigazgatója jó barátom. Elég merész leszek, ha kijelentem, hogy a cég csak azért létezik, mert Sandeep odament. Tudja, mit csinál. Profi. Mi mást csinálunk, amikor a megosztott munkaterületeket atlétikai klubunkhoz vagy vidéki klubjainkhoz kapcsoljuk. Ebben a kategóriában nincs közvetlen versenytársunk. De nem tervezzük a Sandeep és a WeWork megvásárlását. Soha nem ez volt a szándék.

Mi rejlik az aranyláz mögött, amin szeretnél lovagolni?

Öreg ember vagyok, és szinte minden sportot űztem, ami csak eszébe jut. Meggyőződésem, hogy a pác lesz a legnagyobb részvételi sportág az Egyesült Államokban. Szerintem az egyik legkövetettebb látványsport lesz. Teniszezek, de ha olyannal játszom, aki most kezdi, akkor nem tudok vele játszani. A páccal elvihetlek a pályára, öt percet szánhatok arra, hogy megtanítsalak, aztán játszhatok veled. Egyesíti Amerikát, gyerekek 88 éves korig, fehér, fekete, indiai, perzsa; nem számít, milyen nemzetiségű vagy. A Pickleball rendelkezik azzal, ami ahhoz kell, hogy hosszú ideig az ország egyik legnagyobb részvételi sportága legyen.

Számos olyan ikonikus állóképességi esemény tulajdonosa és lebonyolítása, mint a Miami Marathon, a Leadville-i ultramaraton és a New York City Triathlon. Meglehetősen munkaigényesek. Miért érik meg Önnek, és számít-e arra, hogy a Life Time több eseménynek ad otthont?

Ezek az események egyszerűen egy kerekítési hiba egy 2 milliárd dolláros vállalat számára. Nem tehetek róla, ha túl sok szar van a Hudson folyóban, és nem tudsz úszni. [In 2021, the swim portion of the New York City triathlon was canceled because a heavy rain storm had sent too much effluent into the river.] De amit irányítani tudunk, azt csak első osztályú módon futjuk. A mi feladatunk, hogy népszerűsítsük ezeket az eseményeket, és sportos lehetőségeket teremtsünk tagjaink számára.

2011-ben a 110 mérföldes országúti versenyen vettél részt Leadville-ben, és a verseny után a kórházban kötöttél ki. Mi volt a kivonat ebből az epizódból?

Nem vagyok futó. Évente talán egy 5K-t futok, szertartásosan. De belevágtam az ultramaratonba a Colo állambeli Leadville-ben. Körülbelül 20 mérföld után nagyon fájt a térdem. Eszembe sem jutott abbahagyni, ezért tovább szedtem az Advilt, amit soha nem szabadna, és ez a kelleténél nagyobb megpróbáltatás lett. De tudod mit? Még mindig büszke vagyok. 800 ultrafutó jelent meg; 353 befejezte és 450 nem. Én voltam az utolsó befutó. Ha egyszer elhatároztam, hogy valamit megcsinálok, az elkészül. Azokon az ultratávú versenyeken ez csak személyes kihívás számomra. Míg ha savanyúlabdázok, nyernem kell.

A Life Time-nál továbbra is rendszeresen vezet csoportos túrákat szobakerékpárokon. Miért?

Ha nem vagyok egyenlő a frontvonalbeli embereimmel, nem érdemlem meg, hogy itt legyek. Több mint 1,5 millió ember használja létesítményeinket. Több mint 30 000 csapattagunk biztosítja ezt a tapasztalatot. Tehát ahhoz, hogy releváns legyek, éreznem kell, mit éreznek az ügyfeleim, mit éreznek az alkalmazottaim.

Ön fiatalként Iránból vándorolt ​​be az Egyesült Államokba, és a nagyobb bevándorlás mellett emelt ki hangot. Ebben a hiperpolitizált légkörben hol húzza meg a határt, amikor olyan kérdésekről beszél, amelyek vitatottak lehetnek?

Először is az a filozófiám, hogy ebben az országban mindenki szerencsés, hogy itt lehet. Nem vagyok sem republikánus, sem demokrata, ezért soha nem nevezem meg magam, és nem engedem meg senkinek, hogy élethosszig tartó politikai utat válasszon. A legerősebb kérésem minden amerikaihoz, hogy legyenek amerikaiak, legyenek azok, legyenek egységesek. Nekünk az Amerikai Egyesült Államoknak kell lennünk.

Legalább a pickleball körül egyesülve?
Bármilyen ok is egyesít bennünket. A sport mindig egyesíti az embereket.

Ismerd meg Akradit:

  • Akradi Teheránban született, és 17 évesen emigrált az Egyesült Államokba. A Colorado Egyetem főiskolai tanulmányaiért fizetett, az American Swim & Fitness láncnál dolgozott, ahol elkapta a fitneszhibát.
  • A vevők egy csoportjának tagja volt, akik 2015-ben magántulajdonba vették a Life Time-ot egy 4 milliárd dolláros üzletben. A cég 2021-ben tért vissza a tőzsdére, jelenlegi piaci tőkéje 2,4 milliárd dollár.
  • Akradi több extrém állóképességi versenyen is részt vett, köztük a Colorado Leadman Triatlonon, amely 3,1 mérföldes úszásból, 140 mérföldes kerékpározásból és 13,6 mérföldes futásból áll.

.

Leave a Comment

%d bloggers like this: