Carlos Santana két futamú hazai lövésével a Mariners győzelmet aratott a Yankees felett

Az All-Star szünet előtti sikerük ellenére, amely egy 14 meccset és egy 22-3-as baseball-futást is tartalmazott, a Seattle Mariners körüli bizonytalanság érezhető volt, legalábbis a klubház ajtaján kívül.

Az elemzők és szakértők számára a hihetetlen haszon meghazudtolta azt a szörnyű baseballt, amely június 19-én alulmaradt, ötből négyet elveszített otthon az Angels ellen, és tíz meccsen 0,500 alá esett.

Sok rajongó túl sok kudarcot és elkeserítő bukást zúdított az ilyen sikerekből származó szezonokba, amelyek összeomlották a reményeket. Egyszer bolondd meg őket, szégyelld magad. Bolondd meg őket több mint 20 évadon keresztül, szégyelld magad.

Az All-Star szünet utáni 21 nap alatt 20 meccsből álló fenyegető kesztyű, köztük 13 az Astros és a Yankees ellen, az ésszerű kétségek és a visszafejlődés várható valóságellenőrzéseként szolgált.

Ez a 20 meccses szakasz szerda délután ért véget, amikor a 43 280 szurkolóból álló, heves közönség vastapsot adott, amikor Paul Sewald visszavonult a Seattle-i Yankees elleni 4-3-as visszavágón.

Győzelemmel a Mariners megnyerte a hárommeccses sorozatot az Amerikai Liga legjobb eredményével rendelkező csapat ellen. Egy héttel ezelőtt a Yankee Stadionban háromból kettőt vittek el.

“Azt hiszem, korábban hallottam, hogy 2002 óta nem nyertünk szezonsorozatot a Yankees ellen” – mondta Scott Servais menedzser. “Tehát az idők változnak, és ez nagyszerű.”

Valóban, a Mariners is kivívta a jenkik tiszteletét.

“Szerintem nagyon jók” – mondta Aaron Boone, a Yankees menedzsere. „Tudod pályára lépni, persze van néhány jó kezdőjük, de szerintem az ő bikakarójuk ugyanolyan jó, mint mi. Tudnak keverni és párosítani, van bal és jobb is a felállásukban. Nyilvánvalóan visszakapják (Julio) Rodriguezt… ez a csapat határozottan igaznak érzi magát. ”

Ami azt a 20 meccset illeti, a Mariners 10-10-es mérleggel végzett:

• 4-2 vs. Yankees
  • 1-5 vs. Astros
  • 3-0 vs. rangers
  • 2-2 vs. angyalok

Most 61-52-re állnak a szezonban, és ezzel a második helyettesítő helyet foglalják el.

Noha a 10-10 nem tűnik olyan lenyűgözőnek, a Seattle úgy döntött, hogy Rodriguez kikerült a sorból 15 meccsen. Ty France ezekből a meccsekből négyet kihagyott, amikor Rodriguez kimaradt. Diego Castillo 13 meccset, Dylan Moore pedig 10 meccset hagyott ki. Voltak napok, amikor a felállás jobban érezte magát a Cactus League-ben, mint a Major League-ben.

“A szakasz, amiben voltunk, amikor kijöttünk a szünetből, tudtuk, hogy kihívás lesz, és tudtuk, hogy kevés a pénzünk” – mondta Servai. „Csak arra van szüksége, hogy mindenki végezze a munkáját. Nem kell semmi különösnek lenniük. Szüksége van rá, ha egy különleges szezonban lesz része.”

A hazai pályán lezajlott döntő nem volt különösebb a hetedik játékrészben, miután a Yankees a Seattle 1-0-s előnyét 3-1-es hátrányra váltotta Kyle Higashioka Robbie Ray elleni két futamában, Aaron Judge szólóban pedig Ray ellen. csere, Penn Murfee.

De a Mariners azonnal válaszolt a Yankees kezdőjének, Nestor Cortesnek, aki egy találatra korlátozta őket – Sam Haggerty szóló homerun a hatodik játékrészben.

Ty France egy ziccerrel vezetett, és egy passzolt labdával a második bázisra lépett. Mitch Haniger küldött egy 3-2-es gyorslabdát a bal oldalra, hogy megszerezze Franciaországot a második helyről, és kiütötte Cortest a játékból.

A Yankees behozta a keményen dobó jobbkezest, Albert Abreut.

Carlos Santana, aki az elmúlt két hétben kissé zuhanófélben volt, megmutatta, miért van még mindig a Mariners a csapatban, és miért kap ütőt a fontos helyzetekben. Egy 1-1-es cserét zúzott le jobb oldali szettekben az éllovas, két futamú hazai pályán.

– Úgy tűnik, már négy-öt darab volt, mióta átvettük – mondta Servais. Valamennyien nagyok, két vagy három futamú hazai futamok késve játszanak. Dobást kap, nem hagyja ki. Nem a legmagasabb ütőátlaga van, de bázisra jut. Hatalma van. Rengeteg tapasztalattal rendelkezik, és játszott már ütőben.”

Santana mindössze öt találatot ért el az utolsó 56-ból, ami 0,104/.196/.208-as perjelet ért el.

– Soha nem estem el – mondta Santana. – Lelkileg erős vagyok.

Az első hat játékrészben úgy tűnt, hogy a kedd esti dobómeccs megismétlődik, a balkezesek Cortes és Ray pedig nem hajlandók feladni a futást.

Cortes, aki 2020-ban rövid ideig a Mariners tagja volt, és egy emlékezetes kiruccanást teljesített, ebben a szezonban bekerült az All-Star csapatba, úgy ahogy volt. Az első öt játékrészben ütés nélkül tartotta a Marinerst.

Haggerty megszegte a sikertelen ajánlatot, mielőtt az figyelemre méltó lett volna. A hatodik játékrészben eggyel kikapott egy 2-2-es gyorslabdát a fault kapufáról a bal pályára kalapált, így 1-0-ra vezetett. Ez volt a negyedik hazai meccse a szezonban.

Miután az első hat játékrészben gól nélkül tartotta a Yankees-t, annak ellenére, hogy négyet gyalogolt – Judge kettőt –, hogy növelje pályáját, Ray soha nem kapott ki a hetedikből. Miguel Andujart a harmadik bázisra alapozta, hogy megkezdje a játékrészt, de aztán szezoncsúcsát jelentő ötödik gyaloglását odaadta Isiah Kiner-Falefának.

Higashiokával szemben Ray 3-1-re alulmaradt a számolásban. Miután Higashioka kiütött egy pár minőségi süllyesztőt az ütési zóna alsó külső sarkában, Ray zsinórban hetedik süllyesztőjét lőtte ki az ütőből. Ez a pálya a zónában maradt, és a The ‘Penben volt egy két futamú homerunhoz, ami véget vetett Ray kiruccanásának.

“Beszálltam ebbe a meccsbe, és azt mondtam, nem fogom hagyni, hogy bíró megverjen” – mondta Ray. „Ez volt a legfontosabb, különösen (Anthony) Rizzóval a háta mögött. Egy bal-bal elleni meccs, kicsit jobban éreztem magam azon a meccsen, mint Judge ellen. Nagyrészt úgy adtam elő, ahogy szerettem volna. ”

Murfee lett a Judge MVP kampány legújabb áldozata.

Kiütötte DJ LeMahieu-t, de az első hang csúszkáját meghagyta a belső térrészen, ami leütötte Judge-ot a városon kívüli eredményjelző tábláról a bikakarok fölött. A szólórobbanás az MLB-első 45 volt. bírótóle szezon homere.