A Manchester United szurkolói nagy tiltakozást rendeznek a liverpooli meccs előtt

A Manchester United szurkolóinak nagy csoportja, akik dühösek voltak a klub amerikai tulajdonosai irányítása alatt, hétfőn a Liverpool elleni Premier League-mérkőzés előtti tiltakozáson vett részt.

Körülbelül 10 000 szurkoló vonult fel az Old Traffordra, és skandálta a Glazer család ellen – „Ki akarjuk a Glazereket” – és transzparensekkel buzdították az amerikaiakat, hogy adják el a Unitedet, miközben egy közeli kocsmából a legendás Old Trafford stadionba vonulnak egy órával a kezdés előtt. a klub az angol futball egyik legnagyobb mérkőzéséről futotta.

– ESPN+ Viewer’s Guide: LaLiga, Bundesliga, MLS, FA Cup, még sok más
– Minden, amit tudni kell Casemiro leigazolásáról a Man Unitedtől

Jelentős rendőri jelenlét látszott a Sir Matt Busby Way-n, a stadion előterének bejárata közelében.

Mindkét csapat játékosai már a tüntetés kezdete előtt a földre érkeztek, de még a kezdés után is nagyszámú szurkolói tömeg tiltakozott, mivel a Man United legyőzte a Liverpoolt és megszerezte első győzelmét a szezonban.

Az elégedetlenség óriásit nőtt a United gyenge szezonkezdetét követően, amelyben a csapat mindkét meccset elveszítette: 2-1-re a Brighton otthonában, és 4-0-ra a Brentfordban.

A legtöbb harag célpontja a Glazer család, akik 2005-ben egy tőkeáttétellel vásárolták meg a Unitedet, amivel egy olyan klubot adósítottak el, amelynek korábban nem volt. A kritikusok szerint az NFL-ben szereplő Tampa Bay Buccaneerst is birtokló Glazersnek nem sikerült elegendő saját pénzét befektetni a csapatba vagy létesítményekbe, és évekig nem vezette Anglia legnagyobb csapatát.

A Glazersnek fizetett kamat, adósság és osztalék a becslések szerint több mint 1 milliárd fontba került a Unitednek.

„Tönkreteszik nagyszerű klubunk történelmét, hagyományait és kultúráját [we] többé nem fogja nézni a klubunk rothadását” – mondta a hétfői tiltakozást szervező The 1958 szurkolói csoport.

A 2005-ös hatalomátvétel óta dúló tulajdonjogi vita tavaly májusban robbant ki, amikor a Liverpool elleni hazai meccset le kellett mondani, miután a meccs előtt megrohamozták a stadiont, amely a világjárvány miatt üres volt, és több ezer szurkoló blokkolta a bejutást. az Old Traffordra. Két rendőr megsérült a szurkolókkal folytatott összecsapásokban.

A tiltakozást az váltotta ki, hogy a klub részt vett az Európai Szuperliga sikertelen kitörésében, amely a szurkolók és a brit kormány elítélésének hullámai közepette összeomlott.

A Glazers ígéretet tett arra, hogy a tiltakozást követően helyreállítja a United-szurkolók bizalmát, de erre kevés bizonyíték van. Joel Glazer, a társelnök 2021 júniusában személyesen találkozott a United szurkolóival, és felvázolta azon szándékát, hogy jelentős összegeket fektet be a klub minden területébe, és megerősíti a szurkolók képviseletét a döntéshozatali folyamatban.

A múlt héten Jim Ratcliffe, az Ineos vegyipari csoport többségi részvényese és Nagy-Britannia egyik leggazdagabb embere érdeklődését fejezte ki a United megvásárlása iránt, röviddel azután, hogy Elon Musk – később viccesen kiderült – ugyanezt akarta tenni.

Úgy tűnt, hogy a legutóbbi tiltakozás minden incidens nélkül zajlott, bár néhány tárgyat dobtak a liverpooli csapat buszára, amikor az Old Traffordra érkezett.

A United rekordot jelentő 20 angol bajnoki címe közül az utolsót 2013-ban nyerte meg, amikor a nagyszerű menedzser, Sir Alex Ferguson visszavonult. Az elmúlt években a United két legnagyobb riválisa, a Manchester City és a Liverpool uralta a hazai versenyt.

A United öt szezon óta nem nyert jelentősebb trófeát, ami a legrosszabb sorozata az 1980-as évek eleje óta, pedig 2013 óta 1,5 milliárd dollárt költött játékosokra.

A United legújabb szerződtetése, a brazil középpályás, Casemiro korábban hétfőn, a liverpooli meccs előtt érkezett az Old Traffordra. A hírek szerint 60 millió dolláros átigazolási díjba kell kerülnie a klubnak, a United pedig az átigazolási időszak záró napjaiban küzd majd, hogy behozzon játékosokat.

Ez a szezon rosszul indult Erik ten Hag vezetésével, aki Ferguson óta az ötödik menedzserük. A holland tréner taktikájával és a csapatválasztással kapcsolatban már kétségek merülnek fel, miután az Ajax Amsterdamtól az év elején átigazolt.

A sztárcsatár, Cristiano Ronaldo jövője is bizonytalan, miután a holtszezonban távozni kényszerült, mivel a United nem jutott be a Bajnokok Ligájába.

Ronaldo a Liverpool ellen került a kispadra Harry Maguire kapitány mellett.

.

Leave a Comment

%d bloggers like this: