Nem. 2 Sky pattogtatja a Liberty-t 90-72 arányban a 3. játékban, miközben a bajnoki újrajátszásra való törekvés folytatódik

Klasszikus Chicago Sky-stílusú győzelem volt a döntő 3. meccsből idegenben kijutni, és saját otthonukban visszatérni a WNBA elődöntőjébe. Kedd este a New York-i Barclays Centerben a hetedik helyen kiemelt New York Libertyt verték vissza 90-72-re, történelmi gólpasszai és jellemzően kiegyensúlyozott góljaik mögött.

A The Sky a No győztesével fog szembenézni. 3 Connecticut és No. 6 Dallas. A harmadik játék szerda este lesz. Az 1. számú mag Aces és No. A 4 kiemelt Storm már lefoglalta a helyét a másik elődöntőben. Az új rájátszási forma nem rendezi át a csapatokat a fordulók között.

A Chicago biztonságos, de viszonylag alacsony, kétszámjegyű különbséggel vezetett a meccs nagy részében, mígnem Sabrina Ionescu öten belülre hozta a Liberty-t, és negyedikként kezdett. Egy labdaszerzésen belülre jutottak, de a visszatérési kísérlet gyorsan elpárolgott, ahogy a Sky támadása 16-0-s támadásba lendült. A New York hét pontot szerzett a 9:02-es döntőben.

A Sky minden kezdője és hatodik játékosa 12 és 15 pont között végzett, a csapat pedig 27 gólpasszal zárt, ami hárommal több, mint a WNBA-rekord 24,3-as átlaga. Candace Parker 14 ponttal, 13 lepattanóval, nyolc gólpasszal és két blokkkal közelített a tripla duplához. Azura Stevens 12 ponttal (5-9) és nyolc lepattanóval közelített a dupla duplához a padról.

A Sky célja, hogy a 2001-2002-es Los Angeles Sparks óta az első csapat legyen, amely bajnok lett. Csekély a címablakájuk, így sok játékos ismét ingyenes ügynökséghez lépett ezen a télen.

Hogyan fejezte be az ég a sorozatot

Amikor ez megtörténik, jogos azt mondani, hogy ez csak a te éjszakád.

A Chicago szinte bármit meg tudott csinálni támadólag az első félidőben a Liberty gyenge védelme ellen. A Libertynek nem sikerült beavatkoznia a lövészekbe vagy az előzési sávokba, így a Sky 53,7%-ot lőtt az első félidőben. A Chicago annyi gólpasszt adott, mint Liberty mezőnygólja a félidőben (17), és majdnem ugyanannyi a meccs végén (27-30).

A Sky rohant a Liberty támadásra, kihasználva New York bosszantó bevételi problémáját. A Liberty 14 eladott labdát ért el, ami összemérhető a meccsenkénti 15,5-ös átlagukkal, a Chicago pedig kilenc labdaszerzést szerzett.

Annak ellenére, hogy a New York bedobta korai hárompontosait, nem lenne elég, ha a Chicago minden egyes pályán lefelé tartó út során könnyű lövést kaphatna. Bár a Liberty védelme megszigorodott a harmadik negyedben, 14 pontot esett a 25 és 29 ponthoz képest, az offense-t nem sikerült kihasználni. 11-ből 5-öt kihagytak a festékben. Gyűltek az elszalasztott lehetőségek.

Ionescu életre kelt, és a negyediket egy ötpontos emeléssel kezdte, ami felére 10-re csökkentette az előnyt. A New York-i 9-0-ra a Chicago sikeresen válaszolt a támadó Emma Meesseman-nel, ami arra kényszerítette Ionescut, hogy a sarokba zuhanjon, ami megváltozott. a lendület és Parker átvette az irányítást.

Betnijah Laney 15 futással 6-11-re vezette a Liberty összes gólját. Ionescu 14 pontot szerzett, de nem hatékony 6/15 és 2/7 3 pontos tartományban. Hat lepattanót, négy gólpasszt, eladott labdát és blokkot adott. Natasha Howard 14 pontos dupla duplája és 11 lepattanója volt. A center Stefanie Dolson négy próbálkozásból mindössze négyet szerzett.

A Marine Johannès káprázatai ismét elkeltek a Barclays Centerben

Johannès már korán megadta az alaphangot New York-nak, és az első negyedben egy teltházas Barclays Centert fergeteges hárompontos ütésekkel hozta.

A francia az utolsó percben egy harmadikat is hozzáadott a 3:3-hoz kezdésért, és a Liberty első negyed pontjainak majdnem felét. Johannès, aki kihagyta a szezon első hónapját, miközben a Lyonnal játszott a Ligue Feminine de Basketball döntőjében, először került vissza a kezdőbe a júniusi és júliusi 10 meccs óta. Crystal Dangerfield az első két rajtot jelentette New Yorkban.

A Johannès, Ionescu, Laney, Howard és Stefanie Dolson duó 20 percet játszott együtt ebben a szezonban (nagyrészt sérülések miatt), és hét percet a sorozat első 80 percében. A felállásváltás nyitotta a támadást, és levette a nyomást Ionescuról, aki sikeresen nyomást gyakorolt ​​a Sky Guardsra, Kahleah Copperre és Rebekah Gardnerre a 2. lefújás után.

Johannes passzok elkápráztatták a rajongókat, beleértve az 1. játékban a visszatérést kiváltó, hátul mögötti fogást. De a WNBA-ben jövője a tét a kollektív szerződés új prioritási záradéka miatt. Visszalépett a 2020-as buborékszezontól, és tavaly otthon maradt francia válogatottjával a tokiói olimpia előtt, ahol bronzérmet szerzett. Az új kollektív munkaszerződés értelmében pénzbírsággal sújtják késői érkezés miatt, és 2024-ben felfüggesztik, mert kihagyta az edzőtábort.