Az Entergy együttműködik a YEP-pel, hogy támogassa a fiatalokat New Orleans East-ben

Hírközpont > Az Entergy együttműködik a YEP-pel, hogy támogassa a fiatalokat New Orleans East-ben

Azonnali kiadásra

2022-08-26

Augusztus 13-án az Entergy Corp. egy 500 000 dolláros ígéret a következő 3 évre a New Orleans East Opportunity Center megnyitásának finanszírozására. A központ a Youth Empowerment Project (YEP) legújabb vállalkozása, amely oktatási, támogató szolgáltatásokat és gazdagító tevékenységeket biztosít a New Orleans-i fiatalok számára.

„Büszkék vagyunk arra, hogy hozzájárulhatunk ennek az erőteljes projektnek a növekedéséhez, amelynek célja a New Orleans East családok támogatása az elkövetkező években” – mondta Deanna Rodriguez, az Entergy New Orleans elnök-vezérigazgatója. „A Youth Empowerment Project továbbra is hatással van a környékünkön élő fiatalokra, és ez a projekt csak egy újabb lépés partnerségünk folytatása felé, hogy az oktatást és a mentorálást a következő generációnak hozzuk el.”

A YEP fő célja, hogy képessé tegye a fiatalokat saját és mások életének jobbá tételére. Az elmúlt 18 évben a YEP ezt úgy tette, hogy a 7-24 éves fiatalokat bevonta közösségi oktatás (YEP Educates), mentorálás (YEP Mentors), munkaképesség (YEP Works) és gazdagító programok (YEP Enriches) révén.

Közösségi alapú nonprofit szervezetként a YEP továbbra is olyan programokat fejleszt ki, amelyek megfelelnek a kielégítetlen közösségi szükségleteknek, amelyek összhangban állnak küldetésükkel. Jelenleg a YEP öt helyen kínál szolgáltatásokat, köztük New Orleans központjában, Mid-City New Orleansban, Algírban, a St. Charles Parish-ban és legutóbb New Orleans East városában.

„Amikor a vállalkozások és a nonprofit szervezetek összefognak, hogy változást hozzanak létre közösségünkben, a válasz IGEN!” – mondta Oliver Thomas, az E körzet tanácsosa. “A New Orleans East közösség tagjai hálásak az Entergynek és a Youth Empowerment Projectnek ezért a központért és támogatásért.”

A New Orleans East Opportunity Center az Educators for Quality Alternativesért (EQA) együttműködésben indult, és a 12000 Hayne Boulevard (korábban Frances Gaudet Általános Iskola) címen található. A YEP jelenlegi résztvevői közül sokan New Orleans East-ben élnek. Ennek a központnak az a célja, hogy felszámolja a siker előtt álló akadályokat, és biztosítsa, hogy a programozás a lehető legtöbb fiatal számára elérhető legyen.

“A YEP régóta célja, hogy szolgáltatásokat nyújtson New Orleans East lakóinak” – mondta Jerome Jupiter, a YEP ügyvezető igazgatója, aki az új telephely bővítését vezeti. “Az Entergy lehetővé teszi a YEP számára, hogy gyorsan és szándékosan programozzon, amely egyszerre küldetés-orientált és reagál a közösség kifejezett igényeire. A YEP alig várja, hogy New Orleans Eastben legyen, hogy képessé tegye a lakosokat arra, hogy megváltoztassák életüket és mások életét.

„Hálás vagyok a YEP-nek, amiért a New Orleans East felé terjeszkedett” – mondta Dawn Hebert, az East New Orleans Neighborhood Advisory Commission elnöke. “A YEP tapasztalt és elkötelezett munkatársai javítani fogják New Orleans East lakóinak életét, és biztosítják, hogy minden résztvevő részesüljön az ezen a helyen kínált programokból.”

Az új New Orleans East projekt olyan iskolai és tanórán kívüli programokat biztosít, ahol a fiatalok és a családok minőségi oktatáshoz, jóléti szolgáltatásokhoz, munkához való alkalmassági képzéshez és gazdagító programokhoz juthatnak. Mivel a YEP valamennyi programja ingyenes a résztvevők számára, a YEP a helyi vállalkozások, magánszemélyek és alapítványok nagylelkű támogatására támaszkodik ezen alapvető szolgáltatások támogatásában.

„Az Entergy mindig is a hatásos üzleti befektetések élvonalában állt” – mondta Michael Hecht, a Greater New Orleans, Inc. elnök-vezérigazgatója. “A YEP és a New Orleans East többéves támogatása ezt a hagyományt folytatja azzal, hogy hozzáadott értéket ad városunk egy olyan területéhez, amely gyakran hiányzik a befektetésekből. Hálás vagyok, hogy az Entergy válaszolt a NOLA Koalíció felhívására, ezzel a hatalmas beruházással. városunk jövője.

Az Entergy New Orleansról

Az Entergy New Orleans, LLC több mint 207 000 fogyasztónak biztosít áramot és több mint 108 000 földgázt a louisianai Orleans Parish területén. Az Entergy New Orleans az Entergy Corporation leányvállalata, egy integrált energiaipari vállalat, amely elektromos energia előállításával, szállításával és elosztásával foglalkozik. Az Entergy 3 millió közművet biztosít árammal Arkansasban, Louisianában, Mississippiben és Texasban. Az Entergy birtokolja és üzemelteti az Egyesült Államok egyik legtisztább nagyméretű energiatermelő flottáját, körülbelül 30 000 megawatt villamosenergia-termelési kapacitással, beleértve 7000 megawatt atomenergiát. A Louisiana állambeli New Orleansban székelő Entergy éves forgalma 10 milliárd dollár, és körülbelül 12 500 alkalmazottat foglalkoztat.

A YEP-ről

A 2004-ben alapított Youth Empowerment Project (YEP) közösségi alapú oktatást, mentorálást, munkára való felkészülést és gazdagító programokat biztosít az egyéneknek, hogy segítse őket készségeik fejlesztésében, valamint a családdal és a közösséggel fennálló kötelékek erősítésében. A YEP évente több mint 800, 7 éves és idősebb személyt foglalkoztat New Orleans területéről. A YEP fő célja, hogy képessé tegye a fiatalokat saját és mások életének jobbá tételére. További információért látogasson el a youthempowermentproject.org oldalra, és kövesse a @YEPNOLA-t a közösségi médiában.


Leave a Comment

%d bloggers like this: