Appalache-állami hegymászók elkábítják a 6. számú texasi A&M Aggiest a College Station-en

COLLEGE STATION, Texas – Papíron semmi okunk sem volt azt hinni, hogy az Appalache-állam esélyes lesz a 6. számú Texas A&M ellen szombaton.

De Shawn Clark, a Mountaineers edzője, aki tízszer kevesebbet keres, mint a több mint 9 millió dolláros Texas A&M edzője, Jimbo Fisher, aki minden szezont a Southeastern Conference School-ban kap, világossá tette 18 1/2 pontos esélytelenebb csapatának, hogy ezt a meccset nem játsszák. papíron és gondolkodásmód mindent jelentene.

– A kulcs a hit volt – mondta egy kimerült Clark. “Hinned kell magadban és ebben a programban. Mondtam nekik, hogy vegyék le a logót a sisakról, vegyék le a logót a pályáról, és menjünk focizni.”

És futballoztak is, Chase Brice 134 yardot dobott, egy touchdownt és egy fukar védekezést használt ki két labdát, és 17-14-re elkábította az Aggies-t.

– Eleinte nem volt igazi – mondta Brice. “Őszinte leszek, sokkos állapotban voltam. Egyszerűen nem hittem el, hogyan küzdöttünk, és hogyan végeztünk. Egyszerűen csodálatos volt.”

Az Appalache állam egy héttel nyert, miután hat touchdownt szerzett és 40 pontot szerzett a negyedik negyedben, amikor 63-61-re elveszítette North Carolina csapatát.

“Számomra jelent valamit, hogy legyőztem a 6. helyezett programot” – mondta Clark. “Két különböző programról van szó. Nem ugyanazon a szinten toborozunk. Nálunk nincs az, amijük van, de nagyon szívünk van, és megfelelő játékosok vannak a programunkban.”

Clark örömmel látta, hogy Brice győzelemre vezette csapatát, miután a múlt heti hat touchdownos iskolai rekordja nem volt elegendő a visszatéréshez.

– Összetört – mondta Clark. “Szereti ezt a programot, és a mai nap volt a ragyogó pillanata.”

A győzelemmel együtt a Mountaineers egy nagy csekket kapott 1,5 millió dollárért, hogy visszavigyék az észak-karolinai Boone-ba, mert ezt a játékot játszották.

Az Appalache-állam (1-1) Michael Hughes 29 yardos mezőnygóljával megegyezett, és 17-14-re vezetett, körülbelül nyolc perccel a hátralévő idő után, miután Christian Wells teljesen nyitott volt, de a harmadik helyen végzett touchdown-passz elesett.

Az Aggies-nek (1-1) megvolt az esélye, hogy egyenlítsen az állás kb. 3 és fél perccel a vége előtt, de Caden Davis 47 yardos mezőnygólja rövid volt.

Camerun Peoples, aki 112 yardos futással végzett, 1 yardot futott a harmadik helyen a következő birtoklás után, hogy az Appalache-állam drive-ja tovább folytatódjon. Ezután 48 yardról 12-re futott a következő játékban, és a Mountaineers kifutott az órából.

„Végső soron ez az én hibám, mint vezetőedző” – mondta Jimbo Fisher edző. “Mindhárom fázisban készen kell állnunk a srácoknak. Mindhárom fázisban volt lehetőségünk játszani. Voltak lehetőségeink, de jobban kell edzősködnünk. Ez rajtam múlik.”

Ez az Appalache-állam első győzelme az AP Top 25-ben szereplő csapat felett FBS-csapatként, miután 2016-ban hosszabbításban vereséget szenvedett a 9. helyen álló Tennessee-től, 2018-ban pedig egy OT-meccset a 9. helyen végzett Penn State ellen.

A hegymászók híresen kopogtattak a No. 5 Michigan 34-32-re blokkolt mezőnygóllal az utolsó másodpercben Ann Arbornál 2007-ben, amikor még az FCS-ben játszottak.

„Tiszteld azokat a srácokat, nagyszerűek voltak” – mondta Cooper Hodges támadófalember. “De elegem van abból, hogy Michiganről hallok. Azt akarom, hogy az örökségünk a Sun Belt bajnoka legyen, és azt akarom, hogy az örökségünk legyőzze a Texas A&M-et.”

A szombati nap a Sun Belt konferencia zászlósnapja volt, amikor Marshall lenyűgöző felháborodást adott a No. 8 Notre Dame írta. Közel két évtized óta ez az első alkalom, hogy egy Group of Five konferencia több meccset nyert az AP Top-10 ellenfelei ellen (Marshall a 6. Kansas State, Toledo a 9. Pittsburgh felett 2003. szeptember 20-án).

A Mountaineers kordában tartotta az A&M támadásait egy héttel azután, hogy Shawn Clark edző a North Carolina 63 pontos lefújása után a védekezés javításának módjait kereste.

Devon Achane az első félidőben touchdownt ért el, a harmadik negyedben pedig gólt szerzett, de az aggiék sok mást is nehezen tudtak megszerezni a hibákkal teli napon.

A Mountaineers 305-186-ra legyőzte az A&M-et, és 22 első bukást szenvedett el, mindössze kilencre az Aggies-től. Ők irányították a labdát is, 41:29-ről 18:31-re vezettek.

Fisher azt mondta, hogy ezen a héten fontolóra veszi a hátvédváltást Haynes King alulteljesítése után. Hozzátette, valószínűleg szombaton váltott volna, ha másképp alakul a játék.

“Mi voltunk, de soha nem volt nálunk a labda” – mondta. – Ha több vagyonunk lett volna, talán lenne.

Az Aggies a harmadik negyedben lovagolt, amikor Dexter Lawson Jr. Evan Stewart egy 13 yardos fogadás után kierőszakolt fumble-t, Nick Hampton pedig visszakapta.

A Mountaineers 14-7-re vezetett, amikor Henry Pearson elkapott egy 9 yardos TD-t Brice-től, körülbelül 2 és fél perccel a harmadból.

A vezetés rövid életű volt, mivel Achane 95 yardot tért vissza, és egy touchdown másodperccel később az ezt követő kickoffban. Achane, aki a texasi A&M pályacsapat sprintere, kiszorított egy védőt, mielőtt kidobott egy potenciális tacklert, és a pályára száguldott, hogy 14-et szerezzen.

Kinget DeAndre Dingle-Prince kirúgta, és az első negyed végén fumble-t végzett. A texasi A&M beállója, Layden Robinson nyerte a labdát, de ő is hegedült, és ezúttal az Appalache-állam is visszahelyezte.

A Mountaineers befizette a hibát, amikor Ahmani Marshall egy 4 yardos touchdown-futás során gólt szerzett, így 7-0 lett a második negyed elején.

Aggies döntetlent ért el, amikor Achane 26 yardot rohant touchdownért a következő drive-on.

King 97 yarddal végzett.

A vereség nagyot ront a Texas A&M előszezoni célján, hogy végre versenybe szálljon a nemzeti bajnoki címért, így korán elhagyják az Aggies-t, mielőtt még belevágtak volna a SEC-meccsbe. Jövő szombat este a 15. számú Miami ellen próbálhatnak visszatérni a pályára.

Eközben az Appalache állam valószínűleg részt vesz az AP Top 25 szavazásán a nagy zűrzavar után.

Az Associated Press hozzájárult ehhez a történethez.