Marcus Freeman most 0-3-ra a Notre Dame edzőjeként a Marshall elleni lenyűgöző hazai vereség után

SOUTH BEND, Ind. — Steven Gilmore 37 yardról visszavágott egy interceptiont egy touchdown miatt a negyedik negyed végén, Khalan Laborn pedig 163 yardot futott, amikor Marshall szombaton 26-21-re sokkolta a Notre Dame-ot, így Marcus Freeman lett az első ír Fighting edző, aki megszerezte az első hármat. mérkőzéseket veszítenek.

Gilmore, Stephon Gilmore (Indianapolis Colts) testvére 4:35-nél elkapta Tyler Buchner beadását, a célterületig száguldott, majd beugrott a lelátóra, ahol a Marshall-szurkolók már a győzelmet ünnepelték.

A Marshall (2-0), a Sun Belt Conference első csapata, aki a Notre Dame Stadionban játszott, az iskola történetében másodszor győzött le a legjobb 10-ben szereplő csapatot. A Thundering Herd 2003-ban 27-20-ra legyőzte a 6. Kansas State-et.

“Nagyon büszke vagyok arra, ahogy a játékosaink versenyeztek” – mondta a Marshall edzője, Charles Huff a meccs után adott interjújában. “A Notre Dame egy nagyszerű futballcsapat. Le a kalappal előttük, de a fiaink egész héten csak azt mondogatták, hogy “nézd meg, mit tudunk ellenőrizni”. Nem is lehetnék büszkébb.”

Freeman, a 36 éves első vezetőedző, akit Brian Kelly LSU-hoz távozása után léptették elő, a múlt héten elveszített egy bowlingmeccset az Oklahoma State és az Ohio State ellen.

Ez nagyon másképp fog kinézni a reménybeli Notre Dame-szurkolók számára, akik közül sokan zsúfolásig megteltek a stadionban. Mindhárom vereségnél a Notre Dame vezette a második félidőt.

Korábban, szombaton, a meccs előtti séta után az egyetem körül Freeman azt mondta a közönségnek: “Nincs jobb hely ebben az országban az új korszak első győzelmére, mint itt a Notre Dame Stadionban.”

Az írek sorozatban 42 győzelmet számláló sorozatot szakítottak meg rangsorolatlan ellenfelekkel szemben.

A Herd 19-15-re vezetett 5:16-ra, amikor Henry Colombi, a Texas Tech átigazolása 3 yardos touchdown-passzt adott Devin Millernek. Az eredményt Laborn 42 yardos futása állította be, aki a scrimmage-nél megtört egy tackle-t, és kivédte az ír safetyt, Brandon Josephet, mielőtt kiszabadult volna.

“Marshall történelmével és hagyományaival együtt megjelenünk és keményen játszunk” – mondta Huff. “Ezek a játékok nem annyira fontosak számunkra, mint mások számára, mert a gyerekeink be vannak zárva a folyamatba.”

Minden remény az ír visszatérésre (0-2) véget ért, amikor Owen Porter három perccel a vége előtt elkapta a tartalék ír hátvéd, Drew Pyne beadását. Pyne 14 másodperccel a hátralévő idővel dobott egy TD-passzt, így öt pontra csökkentette az előnyt.

“Soha nem könnyű bejutni egy vereség után, függetlenül attól, hogy ki ellen van az” – mondta Freeman a meccs utáni sajtótájékoztatóján. “Ez kiábrándító. Nem teljesítettünk, és ez a megvalósításon múlik.”

Colombi 21-ből 16 yardot passzolt 145 yardot, a Thundering Herd pedig 221 yardot futott 49 cipeléssel.

Az írek, akik egy héttel korábban támadólag küzdöttek az Ohio State ellen 21-10-re elveszített labdarúgó-ellenőrzéssel, kinyitották a játékkönyvet a falka ellen, de még mindig küzdöttek azért, hogy mindent megtegyenek.

“Egyénekként kell tekintenünk magunkra, az egész csapatra, kezdve a vezetőedzővel, és azt kell mondanunk: “Mit tegyek?” „Mit tegyünk a problémák megoldása érdekében?” – kérdezte Freeman. “Meg kell néznünk a végrehajtás hiányát a csapatunk minden fázisában.”

Buchner 18 a 32-ből, és 201 yardot passzolt két interceptionnel. A lerohanásban is ő vezette az íreket 13 cipelésből 44 yarddal, míg Michael Mayer nyolc elkapásig jutott 103 yardon.

Az írek 15-12-re vezettek Buchner 1 yardos felfutásában a negyedik negyed elején. Ezután tartotta, és a jobb oldal mellett futott a 2 pontos átalakításért. De az írek ezután már nemigen tudtak támadni.

A harmadik negyedből alig több mint nyolc perccel hátralévő két játék jellemezte a Notre Dame csatáját. A harmadik és a második helyen a Notre Dame 47-nél az írek nem tudták megszerezni az elsőt Audric Estime-től, aki 15 cm-rel jött fel, mivel a zsinór nem tudott sokat lökni.

Ez a Thundering Herd meghajtásához vezetett, ami Colombi visszapasszában tetőzött Talik Keatonnak a bal oldalvonalon, 30 yardot nyerve, de a hajtás megállt, miután Cam Fancher átvette Colombi hátvédjét. Marshall a 4-yardos vonalig hajtott, majd egy 20-yardos mezőnygóllal 12-7-re továbbjutott.

“Ez minden tevékenységünk értékelése” – mondta Freeman. – Velem kezdődik, velem, mint vezetőedzővel kezdődik.

Az Associated Press hozzájárult ehhez a jelentéshez.