Varázslat a hegyekben: A hosszabbításos interception révén a Kansas 55-42-re nyer Nyugat-Virginiában

MORGANTOWN, W.Va. – Cobee Bryant nem érdekelte, hogy a kansasi pálya szélén szinte mindenki azt kiabálta vele, hogy tegye le a focit és fejezze be a meccset.

A másodéves cornerback látta a célterületet, és nem tudott megállni.

“Hogy őszinte legyek, gólt akartam szerezni” – mondta Bryant a hosszabbításban szerzett interceptionje után, amelyet 86 yarddal visszahúzott egy touchdown miatt, és ezzel 55-42-re nyert a Jayhawks Nyugat-Virginiában.

“A hatot szerettem volna kiválasztani. Legközelebb tudom, hogy le kell mennem, de csak zöldet láttam, ezért csak futottam tovább. Nyilatkozni akartam nekik: “jó éjszakát”. Jó éjszakát mondtam. “

Bryant és a Jayhawks ezt határozottan megtette, és először nyertek a Milan Puskar Stadionban egy viharos meccsen, amely próbára tette ellenálló képességüket.

A 2009 óta először megnyert Kansas 14 pontos különbségből kúszott ki az első negyedben, és annak ellenére diadalmaskodott, hogy alig több mint négy perccel a vége előtt elpazarolt 11 pontos előnyt.

„Nagyon büszke vagyok rájuk” – mondta Lance Leipold edző. Korán háttal a falnak voltunk, átküzdöttük magunkat ezen, átvettük a vezetést és minden, és nagyon jól játszottunk.

A West Virginia 35 másodperccel 42-42-re kiegyenlített, a Kansas pedig a meccs meghosszabbítása mellett döntött.

Elvesztette az érmefeldobást, és a hegymászók azon döntése, hogy először védekeztek, majdnem kifizetődött. A Quarterback Jalon Daniels harmadik beadása Torry Locklinnak 6 yardot veszített, de a defensive end Taijh Alstont behívták, mert durvábbá tette a passzát.

Daniels, aki 219 yardot és három touchdownt szerzett interception nélkül, 18 a 29 ellenében végzett, a West Virginia játékosa 4 yardos touchdown passzt dobott a Redshirt másodéves széles fogadójának, Quentin Skinnernek a safety Marcus Floyd felett.

Nyugat-Virginia volt a következő, és a hátvéd, JT Daniels, aki az előző szezonban a nemzeti bajnok Georgia-tól váltott, úgy tűnt, hogy a második helyen fumble-vel veszítette el a labdát. Egy felülvizsgálat megállapította, hogy megpróbálta eldobni a labdát, és ez egy hiányos passz volt, de hamarosan fordulások következtek.

Bryant elolvasta a kitörési útvonalat a harmadik és az 5-ösön, amelyet a redshirt junior Bryce Ford-Wheatonnak szántak, ráugrott és biztosította a labdát, amikor az oldalvonala kitört. A földre zuhanással Bryant azonnal véget vetett volna a meccsnek.

„Tudtuk, hogy ezen a meccsen ököllel fogunk ütni” – mondta a Redshirt junior linebackere, Craig Young. “Csak vissza kellett ütnünk őket a szájukba, a nyakukban maradni, és csapatként (együtt) maradni.”

A Kansas szombaton optimizmushullámmal lépett pályára, miután a szeptember 2-i szezonnyitó mérkőzésen 56-10-re kikapott a labdarúgó-bajnokság alosztályának ellenfelétől, a Tennessee Techtől.

Ezen a meccsen a Jayhawksnak nem volt problémája a labda mozgatásával vagy a túlerőben lévő csapat megállításával, bár a játékosok és az edzők is figyelmeztetésként ismerték fel az ellenség minőségét.

A szombati kezdéstől kezdve egyértelmű volt a tehetségbeli különbség az első két hét ellenfelei között. A Kansas megengedte Sam Jamesnek egy 59 yardos touchdown-passzt, mindössze 1:41-nél, és amikor a Nyugat-Virginia egy másik touchdownnal dupla touchdownt ért el a negyed későbbi szakaszában, úgy tűnt, a Jayhawksnak hosszú éjszakája lesz.

De a rangidős tight end Mason Fairchild 10 yardos touchdown-elkapása három másodperccel a második negyedben volt az első az öt egymást követő touchdown drive-ból a csapatok között, és a Kansas 28-21-re lépett a félidőben.

A második félidő kezdetekor először szerezte meg a labdát, és egy újabb touchdownt szerzett, és az állás döntetlen volt, 28 volt, a West Virginia másodéves széles fogadója, Reece Smith elnémította a punt, ami a Kansas 35-28-as vezetéséhez vezetett Redshirt 2 yardos touchdownja után. másodéves Devin Neal.

A Kansas 42-31-re vezetett 10:59-re, amikor a piros mezes másodéves Daniel Hishaw Jr. 30 yardot futott be a célterületre, de Nyugat-Virginia erre mezőnygóllal válaszolt, így a Jayhawks három-kihagyásra kényszerült. majd ütési tartományon belülre került, amikor a frissen befutó, tight end CJ Donaldson 1 yardot futott touchdownért, így 42-40 lett 35 másodperccel.

Ford-Wheaton, aki 11 elkapással 152 yardot és két touchdownt ért el, elkapta a kétpontos konverziós passzt, így döntetlen lett az eredmény, de a hegymászóknak ennyi volt.

A Kansas 419 yardot szerzett, ebből 200-at a földön. Daniels karriercsúcsát jelentő 85 yardot gyűjtött 12 kísérletből, míg Neal 42 yardot és két touchdownt szerzett 10 cipelésből, plusz a pontozó elkapást, Hishaw pedig 63 yardot és két touchdownt szerzett 10 cipelésből.

A fiatalabb Luke Grimm hat elkapással 66 yardon keresztül vezette a széles fogadásokat. A Jayhawks a 15 harmadik downból 11-et váltott gólra, és szokatlan hat, 70 yardos, ötöt pedig 55 yardos büntetést kapott az első félidőben.

A Nyugat-Virginia, amely 1979 óta először áll 0-2-re, 501 yardot nyert. JT Daniels 355 yardot, három touchdownt és interceptiont szerzett 28-40 yardot, a Mountaineers pedig összesen 146 yardot.

Leipold szerint az előző szezon texasi hosszabbításos győzelme önbizalmat adott a Jayhawksnak, hogy ismét hasonló eredményt érhetnek el.

“Mint tudjuk, ez egy mentálisan nagyon megviselt csoport, és kezdenek elbizonytalanodni, hinni egymásban, és bízni a rendszerben és abban, hogy hogyan kezelik azt” – mondta. – Ez az, amire mindenképpen építeni szeretne.