Steelers vs. Browns gólja, elvihető: Nick Chubb, Amari Cooper meghaladta a Clevelandet Pittsburgh előtt

Négy nappal szívszorító vereségük után a Browns felépült, és legyőzte régi riválisát otthon a „Thursday Night Football”-on. Nick Chubb és egy erős második félidő segítségével a Browns 29-17-es győzelmet aratott, ezzel 2-1-re továbbjutott a szezonban. A Pittsburgh a saját csalódást keltő 2. heti vereségétől frissen 1-2-re esett vissza.

A félidőben 14-13-ra elhúzott Browns a második félidő első két drive-ja góljával átvette a játék irányítását. A támadást Chubb táplálta, aki az éjszakát 113 yarddal, 23 cipeléssel zárta. Cleveland is nagy estét kapott Amari Coopertől, akinek 32 yardos elkapása egy harmadik és 1-es játék során Chubb 1 yardos touchdownját hozta létre, amivel 23-14-re növelte a Browns előnyét 9:29-re a vége előtt. A Browns felkiáltójellel zárta a győzelmet Denzel Ward védési pontjával a meccs utolsó játékában.

Lassú indítás után a labda mindkét oldalán a Browns – Chubb 37 yardos futásával vezetett – először Jacoby Brissett 11 yardos touchdown-passzát találta el Coopernek, aki hét elkapásból 101 yarddal zárta az éjszakát. A Steelers Najee Harris 5 yardos touchdown-futásával válaszolt a második negyed kezdetére. egy balett, elkapni egy kézzel az újonc George Pickens által, Harris touchdownjával.

A Cleveland David Njoku Brissett touchdownjával kontrázott, 8:58-cal a félidőig. A Steelers ezután megszerezte első vezetését, amikor Mitch Trubisky gólt szerzett egy 1 yardos touchdown során. A Pittsburgh offense a második félidőt egy újabb ígéretes lendülettel kezdte, amely végül nem sokkal a középpályán való áthaladás után kicsúszott az irányításból. A Pittsburgh, miután a második félidő nagy részében keveset csinált, későn szerezte meg a gólokat, és 1:46-nál hatpontos játékra váltotta. A későbbi onside rúgásuk után kapott büntetés azonban lehetővé tette a Browns számára, hogy kilenc másodpercre fejjel a játék óráját.

Az első félidőben mindkét rúgót erős szél érintette. Boswell kihagyott egy 53 yardos kísérletet Pittsburgh második drive-ján. A Brown újonc rúgója, Cade York kihagyott egy PAT-ot, de a harmadik negyed végén 34 yardos mezőnygól-kísérletével kárpótolt, így végleg vezet a Cleveland.

Miért veszített a Steelers?

A ma esti rajt előtt Trubisky egyetlen meccset sem játszott 200 yardnál több passzal, de ma este csak sikerült neki, 20:32 statisztikával, 211 yarddal és touchdownok nélkül.

Trubisky nem mutatott eleget ebben a szezonban, és néhányan azt kérdezték, hogy kell-e az újonc QB Kenny Pickett padra ültetni.

Támadásban Diontae Johnson volt a Steelers éjszaka játékosa, hatszor kapott 63 yardot és egy fumblet a felépüléskor, de volt néhány jelentős visszaesése is. A Steelers-támadáson egyértelműen sokat kell dolgozni.

A védelem nem tudta tartani a lépést Chubb-al, az NFL egyik legjobb irányítójával, akinek újabb 100 yardos meccse volt az önéletrajzában.

A védelem hiányolta TJ Watt, és történelmileg nem nyer nélküle. Most 0-6-ra állnak, ha Watt a pálya szélén áll.

Miért nyert a Browns?

A Browns vereségből jött ki, ahol a játék mindhárom fázisa küzdött, és egy olyan játékkal visszapattant, ahol mindenki segítő kezet nyújtott a győzelemhez.

Brissett magabiztosnak és higgadtnak tűnt, és szükség esetén közeli helyzetekben is kamatoztatni tudta elhamarkodott képességeit.

Ha már a futásnál tartunk, beszéljünk Chubbról. Chubb teljesen megsemmisítette a Steelers védelmét, 23 labdarúgást állított be 113 yardért és egy touchdownt. 2018 óta 24 100 méteres meccset játszott, ez a legtöbb a versenyben ebben az időszakban.

Cooper is lenyűgözött, akinek volt egy ritmusa Brissettel, és hét elkapással, 101 yarddal és egy touchdownnal fejezte be a meccset.

Ami megpecsételte a megállapodást a Browns számára, az a védelem volt, amely távol tartotta a Steelerst a pályától, és a meccs végére egymás után háromszoros kihagyásra kényszerített. A Steelers soha nem tudott felépülni ebből a két megállásból, ami elvezet minket a fordulóponthoz.

(És a szemétidős védekező touchdown nem árt.)

Fordulópont

A harmadik negyed végén Trubisky 35 yardos passzát Jaylen Warrennek visszahívták Chukwuma Okorafor büntetése miatt. Ez a hajtás nem sokkal később a Steelers puntjához vezetett, és a Browns egy mezőnygólt lőtt a következő drive során.

A visszakapott labdával a Steelers ismét tudott valamit kezdeni vele, és háromszoros kikapott lett.

A Browns ismét reagált, ezúttal 6:35-ről 11-re 80 yardon, és touchdownt szerzett, így 23-14. A gólszerzés során több játékos is lenyűgözött, és a Browns úgy nézett ki, mintha teljesen uralta volna a játékot, Brissett pedig úgy tűnt, hogy teljesen irányítja a támadását.

Chubbnak, aki több mint 100 méteren haladt el a földön ezen az úton, elég sok rohanás volt, köztük egy 16 méterrel. Cooper egy 32 méteres passzával a magasba került, hogy a Steelers területére helyezze őket. Chubb volt az, aki eltalálta a negyedik és 1-es yardot.

Tovább rontotta a Steelers helyzetét, hogy egy újabb három-kiütéssel válaszoltak, így zsinórban kettő lett.

A játékot játszani

A Steelers nem nyert, de megszerezték a második legjobbat, ami a „Játék játéka” szegmensünk egyik jellemzője.

George Pickens, a szélső védő egyetlen fogással bebizonyította, miért is volt szó a Steelers edzőtáborában. Az első negyedévben Pickens hihetetlen fogást ért el egyik kezével, amely úgy tűnt, dacol a gravitációval.

Pickens elkapása egy második és 3-as játékból jött, Trubisky dobott egyet a jobb oldalvonalra. A 36 yardos elkapással a Steelers a piros zónába került, és Najee Harris touchdownja lett.

Mi a következő lépés

A Browns a jövő héten Atlantába megy, hogy megmérkőzzön a Falconsszal, akik 0-2-re állnak a 3. hét előtt. A Falcons két veresége szoros volt, 27-26-ra a Saintstől, 31-27-re pedig a Super Bowl címvédő Ramtól kapott ki.

A Steelers a Jets vendége lesz a 4. héten. A Jets támadását eddig Joe Flacco irányította, Zach Wilson pedig még mindig a pálya szélén áll csontzúzódással és meniszkuszszakadással. Wilson várhatóan két-négy hetet fog kihagyni, és a 3. héten nem tér vissza. Két hétig Flacco a harmadik a passzolt yardokban 616-tal, a Dolphins Tua Tagovailoa (739) és Carson Wentz (650) mögött.