Titánok vs. Packers gólja, elvihető: Derrick Henry mindent megtesz, elvezeti Tennessee-t Green Bay mellett, hogy melegen tartson

A Tennessee Titans 27-17-re legyőzte a Green Bay Packerst. A Packers 4-7-re kikapott, míg a Titans 7-3-ra javított.

A Titans első helyen állt az eredményjelzőn egy 83 yardos drive-on, amely Dontrell Hilliard touchdownjával ért véget Ryan Tannehilltől. A Packers megszerezte első pontjait Aaron Rodgers Christian Watsonnak adott touchdown-passzával. Az extra pontot blokkolták, így maradt a 7-6.

Derrick Henry lerohanó touchdownja közvetlenül a félidő előtt 14-6-ra vezetett a Titansnak. Henry nemcsak a talajon nyűgözött le, hanem a hátvéd képességeit is megmutatta azzal, hogy egy touchdownt dobott Austin Hoopernek.

A Packers egy újabb Watson touchdownnak és egy sikeres kétpontos konverziónak köszönhetően került háromra. Nem sokkal később a Titans Hooper éjszakai második touchdownjával válaszolt, ezúttal Tannehill érmefeldobásával.

A Titans a negyedik és a rövidre védő stoppal zárta a győzelmet, így alig több mint két perccel visszakapták a labdát. Egy meccset játszottak a kétperces óvatosság előtt, egy 51 yardos passzt Treylon Burksnek, ami az utolsó simításokat tette egy lenyűgöző győzelemhez.

A Tannehill legutóbbi öt rajtját megnyerte, a Titans pedig az utolsó nyolc meccséből hetet.

Miért nyertek a Titánok?

A Titans a játék nagy részében domináns volt, egyszer sem maradt el a “Thursday Night Football” meccsen. Megverték a Packerst az első downok, az összes yard, a passzolt yardok, a lerohant yardok, a játékonkénti yardok és a labdabirtoklási idő tekintetében. Ha az offenzívája sok kategóriában az élre kerül, az általában azt jelenti, hogy te is nyersz.

A hátvéd Ryan Tannehill nagyszerű meccset játszott, 22/27-ből 333 yarddal és két touchdownnal. Volt egy interceptionje, de ez nem hozott változást.

Derrick Henry volt a játék másik sztárja, összesen 87 yardot szerzett 28 cipelésből egy lerohant touchdown és egy passzolt touchdown mellett (erről bővebben a “Play of the Game” részben). Ez a kreatív támadás kidobta a Packers védelmét.

Az újonc Treylon Burks hét elkapásból 111 yarddal vezette a csapatot, köztük egy 51 yarddal, ami hivatalosan is megszerezte a győzelmet. Robert Woods levegőben is eredményes volt, hat fogadáson 69 yardot halmozott fel.

Miért veszített a Packers?

Az egész meccsen hátulról játszó Packers soha nem tudott eleget tenni azért, hogy utolérje a Titans csapatát, amely a szezon előrehaladtával csak egyre jobb lesz. A Titans kényelmesebbnek és felkészültebbnek tűnt, mint a hazai csapat.

Aaron Rodgers hátvéd 24/39-et szerzett 227 yarddal és két touchdownnal, de leginkább a kihagyott kapók voltak a legzavaróbbak és legkárosabbak. A Titans ellen nem a legnehezebb játszani a bajnokságban, de a Packersnek sikerült Igazából jók a támadó csatájukkal. Rodgers leghosszabb passzát Randall Cobb 28 yardos dobása jelentette.

A védelem nem tudta megfékezni Tannehillt, sőt, amikor kiütötték, a támadást nem tudta kihasználni.

Fordulópont

A Titans második touchdownja, Henry 4 yardos rohama megnövelte előnyét a félidőre, és lendületet adott a harmadik negyednek. A védelem ezután mezőnygól elé tartotta a Packerst, és ezzel megnyitotta a második félidőt. Mindig győzelem, ha Rodgerst három pontra tartjuk, miközben lefelé menetel, még abban az évben is, amikor a Packers nem a megszokott szinten játszik.

A játék játéka

Henry egy figyelemre méltó irányító, de kiderült, hogy ő is elég hátvéd. A második gólnál Henry megszerezte a labdát, és úgy tűnt, azt fogja tenni, amit a legjobban tud – a labdát a célterületre üti. A támadásnak azonban volt egy trükkje. Henry a labdát Austin Hoopernek dobta a TD-nek, hogy növelje a Titans előnyét. A meccs után Henry dicsérte Hoopert az elkapásért, megjegyezve, hogy a meccs Mike Vrabel vezetőedzőnek és a támadóstábnak köszönhető.

Mi a következő lépés

A Titans a jövő héten a Cincinnati Bengalst fogadja, amely 5-4-re megy a hétvégén. A Bengals abban reménykedik, hogy Ja’Marr Chase a 12. héten visszatérhet a Tennessee ellen. Chase csípősérülést szenvedett.

A Packers Philadelphiába indul, hogy megmérkőzzön a Philadelphia Eaglesszel. A Philly éppen most veszítette el a szezon első meccsét, és a 10. héten kikapott a Washington Commanderstől. Ezzel 8-1-re állnak a hétvégére, és az első helyen állnak az NFC-ben a 8-1-es Minnesota Vikings ellen.