Sixers vs. Bucks: Miután Tyrese Maxey bal lába megsérült, Joel Embiid győzelemre vezeti a Sixerst

A Sixers elveszítette Tyrese Maxeyt sérülés miatt, de péntek este legyőzte a Buckst, és ebben a szezonban először 0,500 (8-7) fölé ment.

A Sixers egyik illetékese szerint Maxey 24 pontot jegyzett 9 a 12-re lövéskor és öt gólpasszt adott a félidőben bal lábsérülés miatt. (Bővebben Maxeyről alább.)

A Sixers így is 110-102-re nyert a Wells Fargo Centerben. Joel Embiid 32 ponttal, 11 lepattanóval és nyolc gólpasszal vezetett.

Tobias Harris (bal csípőfájdalom), James Harden (jobb láb ínfeszülése), Furkan Korkmaz (bal térd effúzió) és Jaden Springer (jobb négyfejű izomnyúlás) mind kiesett.

A Milwaukee elveszítette Khris Middletont, Wesley Matthewst, Pat Connaughtont és Joe Inglest.

A Sixers szombat este Philadelphiában a Timberwolves ellen fejezi be egymás elleni mérkőzését. Íme a megjegyzések a Bucks elleni győzelmükről:

Embiid, Antetokounmpo korán hozza a legjobbját

Mivel a Sixers négynapos kihagyás után játszik, nem lett volna meglepő, ha Embiid rászánt volna egy percet arra, hogy újra felfedezze vasárnapi 59 pontos teljesítményének ritmusát és ragyogását. A Sixers szerencséjére pontosan így nézett ki a kapun kívül.

Antetokounmpo is nagyon erősen kezdett, egy nyomatékos dunkért behajtott, és egy felhúzós jumperrel 7-2-re hozta a Bucks-t. Ami Embiidet illeti, a Sixers a korai érintéseket hangsúlyozta Brook Lopez ellen a padló közepén. Míg Lopez szorosan őrizte Embiidet, amikor a Sixers hazai pályán veszített a Milwaukee ellen, úgy tűnik, Embiid sikerének nagy része mindig azon múlik, hogy eltalálja-e a kényelmes lövéseket.

Pénteken megszerezte a Sixers első hét pontját, amivel egy csúcspontos hárompontossal 7-re hozta a meccset. Végre kapott némi támogatást Maxey-től, akinek a 3-as széle 8-0-ra zárt.

Embiid az első negyedben is tartotta a védekező csúcsokat. Miután Antetokounmpo talált egy kanyart, hogy balra hajtson PJ Tuckeren, Embiid átváltott, hogy elutasítsa őt a perem közelében. A Sixers egy átmenetben lévő Maxey-beállítással tőkésített. Antetokounmpo azonban remekül képes folyamatosan nyomást gyakorolni az ellenfélre, és kivetkőzni minden potenciális lendületből. Megállt egy távoli ugráshoz, és elsüllyesztette, így a Bucks 15-12-re vezetett.

Végül Antetokounmpo és Milwaukee 13 menetes vezetést szerzett az első játékrész végén. Ezek egy része Embiid és Antetokounmpo produkciójára vezethető vissza, de a Sixers kezdeti dulakodása a padon ülő görög őrülttel kiemelkedett. A Sixers vezetőedzője, Doc Rivers Embiiddel Shake Miltonnal, De’Anthony Meltonnal, Matisse Thybulle-lal és Georges Nianggal körülvett felállást használta. A korábbi Sixer George Hill hármast vágott Milton ellen, akit a Sixers következő birtokában kellett utaznia.

A Bucks 12 a 18 ellen indított padlóról és 5 a 9 ellen hosszú távról, ami azt jelenti, hogy a Sixersnek hátulról kellett játszania a Milwaukee elleni második találkozón.

Milton (15 pont, hat gólpassz) újabb durva foltot kapott Embiiddel a második harmad elején. Miután Hill ellopta tőle a labdát a szabad parketten, Milton lehajtotta a fejét, és a Bucks kihasználta a gyorstörés lehetőségét, így kapott Jrue Holiday ütést, és 39-28-ra vezetett.

Harden hiánya a Sixers néhány gyengébb területére helyezte a reflektorfényt, és a csapat második egység védekező játéka gyakran okozott gondot az elmúlt hetekben. Maxey sérülése most még nagyobb nyomást gyakorol Miltonra és Meltonra. Korkmaz könnyed edzést végzett a Sixers péntek délelőtti lövése után és “napról napra” nevezte magát.

Maxey egy nagyszerű félidő végén megsérült

A Sixers védekezése erős volt az utóbbi időben, de ez biztosan nem vitte át az első félidőt.

A kezdőcsapatuk papíron szilárd védőcsoport volt; Daniel House Jr. Melton pedig Embiid, Maxey és Tucker mellett játszott. A Bucks mérete és felépülése azonban kiszámítható problémákat okozott. A 6 láb magas Bobby Portis két visszavágót vívott az első hat percben.

Tucker a második faultját is mozgó képernyőn kapta, amikor az első negyedből 1:26 volt, bár Rivers játékban tartotta. Míg a Sixers nem sok ütést játszott össze Embiid kiesésével, Maxey nagyszerű munkát végzett, magabiztosan támadott és mindhárom szinten gólt szerzett. Lenyűgöző ziccert hajtott végre Antetokounmpo felett a sarokban hátralépve, és 23 futást ért el a második játékrészben egy időkérés utáni nyílt triplával. Amikor agresszív és világos a szerepében, gyorsan felhalmozódnak a pontok a 22 éves játékos számára.

Maxey játéka hirtelen véget ért. A második negyedből 1:36-nál vezetés közben szabálytalankodott, és sántított. Bár néhány lépést tett a tömegbe, megpróbált elsétálni, azonnal látható volt, hogy fájdalma nem fog elmúlni. Maxey megosztotta két szabaddobását, mielőtt kiállították.

Adrian Wojnarowski, ESPN beszámolt arról, hogy a röntgenfelvételek negatívnak bizonyultak Maxey lábán, és szombaton MRI-t kap.

Maxey fantasztikus játéka ellenére a Sixers hét ponttal lemaradt a félidőben, nagyrészt a hanyagságuk miatt. A tempó felpörgetésével járó néhány labdacserével semmi gond, de a Sixers a szünet előtti utolsó percekben többször is hanyagul adták el a labdát. Melton az első félidőben egy hosszú, meggondolatlan, House-nak szánt passzból követte el a csapat 11 odaadásának egyikét.

Természetesen, miután Maxey-t kizárták, a státusza nagyobb esetnek tűnt, mint a meccs végeredménye. A Sixers tudják, hogy túlélhetnek egy rendkívül Embiid-központú játékstílussal, de természetesen nem szeretnének hosszabb ideig a védekező térfél nélkül játszani.

Egy (szokatlan) lefelé vezető út megtalálása

A Sixers jól kezdte a harmadik negyedet Maxey nélkül, és 69-67-re vezetett Embiid középtávú ugrójával.

Embiid percei kalandosabbak voltak, mint valaha; Rivers a második és a harmadik negyedben is Paul Reed-Embiid felállását használta. 2:37 perccel a harmadikból átment a Reed-Montrezl Harrell első pályára, és megkérte Reedet, hogy őrizze Antetokounmpót. Ez a döntés kezdetben nagyszerű eredményeket hozott, mivel Reed elkülönítette a kétszeres MVP-t, és levette a védőtáblát. Georges Niang (17 pont) végül elszívott egy hárompontost, így 84-77-re vezetett a Sixers. Egy Milton-futó és egy zümmögő House jumper további kulcsfontosságú kosarak voltak abban a nem szokványos, Embiid-nélküli szereplésben.

Embiid kiesésével megnőtt a trükkös megadások Rivers lapján. Érthető módon eltávolította Thybulle-t körülbelül másfél perccel azután, hogy Reed belépett a harmadik negyedbe; ez nem egy olyan duó, amely általában elősegíti a hatékony támadást. Thybulle, aki bokasérülés miatt kihagyta a Sixers utolsó két edzését, mindössze négy percet kapott.

Néhány perc után Tucker-Harrell előterében a negyedik játékrész elején a Sixers 92-90-re vezetett, és visszahozta Embiidet a játékba. Antetokounmpo hibái a szabálytalanságnál sokat segítettek a Sixersnek abban a szakaszban. A meccsen 4 a 15 ellenében végzett, és a hazai közönség imádott minden kihagyást (valamint a növekvő “Bricken for Chicken” jutalmakat).

A Jazz elleni vasárnap esti győzelemhez képest a Sixers mellékszereplője sokkal jobban teljesített a negyedik negyedben, letörve az Embiid elleni támadást.

Egy kulcsfontosságú futásnál Melton egy védekező lepattanóért síelt, majd Miltonnak dobta a labdát. Embiid észrevehetően eltűnt, és csak akkor lépte át a fél sávot, amíg körülbelül 15 másodperc maradt a lövés óráján. Niangnak lendítette a labdát, aki elhajtott Portis mellett, és egy-egy hárítást végzett. A következő támadásban Embiid segített egy nagy szögletben Meltontól, és a Sixers 102-99-re vezetett.

Az Embiid középkategóriás játéka is mindig jó választás. Elásta az egymás melletti ugrókat, hogy hét pontra növelje a Sixers előnyét. Amikor Milwaukee elhatározta, hogy hagyja, hogy valaki más verje meg őket, nem volt hajlandó húzódzkodni, és inkább Miltont találta meg egy tágabb fekvésre.

Ha kétség merült fel afelől, hogy újabb MVP-szintű teljesítményt nyújtott, Embiid újabb ugrót szögezett volna Lopez fölé.