Sixers vs. Nets: A Sixers sérülés nélkül legyőzte a Brooklynt Ben Simmons első meccsén

Milyen a csapatgyőzelem?

Mivel Tyrese Maxey, James Harden, Joel Embiid és Jaden Springer mind kimaradtak, a kedd esti, Nets elleni meccs a Wells Fargo Centerben távolról sem volt veszett ügy a Sixers számára.

Ebben a szezonban 115-106-os győzelemmel 9-8-ra javítottak. Tobias Harris, De’Anthony Melton, Paul Reed, Georges Niang és Shake Milton 16 vagy több futást ért el.

Kyrie Irving 23, Kevin Durant 20 pontot jegyzett.

A 2021. június 20-án, a Sixers 7. rájátszásában a Hawks ellen elveszített Sixers 7. rájátszása óta az első meccsén a Wells Fargo Centerben Ben Simmons 11 pontot, 11 gólpasszt, hét lepattanót, három blokkot és három labdaszerzést jegyzett.

A Sixers Charlotte-ba utazik, és szerda este a Hornetsszel játszik. Íme megfigyelések a Brooklyn felett aratott győzelmükről:

Simmons a Sixers ellen…

Ahogyan a Sixers történetében jártas bárki előre láthatta Simmonst, hangos löketeket kapott, amikor labdázott. A tömeg néhány “F—Ben Simmons” éneket is bedobott.

Simmons és Brooklyn számára egyaránt fényesen indult az éjszaka. Nicolas Claxton a Nets első 10 pontjából nyolcat szerzett, és a Nets korán nyolc ponttal vezetett.

Harris úgy gondolta, hogy tökéletesen blokkolta Simmons első mezőnygól-kísérletét, de szabálytalanság miatt kiáltották ki, és Simmons a szabaddobásvonalhoz ment, ahol a szurkolóknak tartós esélyük volt kiszabadítani a löketeket. Simmons a közönség legnagyobb örömére a harmadik negyedben nem tudta megismételni a hangerőt. A szabálytalanság vonalon elkövetett egymást követő kihagyásai ingyenes csirkeszemeket jelentettek a Sixers “Bricken for Chicken” promócióján keresztül.

Simmons nem nyűgözte le a Sixerst azzal, hogy figyelembe vette a távugrókat, de megmutatta tudását. A második negyed elején a 26 éves játékos blokkolt egy Niang lebegését, majd az azt követő labdát döfte. Royce O’Neale tökéletesen kiegyensúlyozott passzátadása a harmadik harmadban újabb lenyűgöző pillanat volt Simmons számára.

Noha Simmons korábbi csapattársa, Niang az előző szezonban soha nem játszott vele együtt. Simmonst kipárnázta védekezésben, miközben időnként megbökte a labdát, és hozzáadott egy kis testiséget. Ezt a megközelítést túl messzire tolta egy off-ball lövéssel a második negyed végén, hogy a játékvezetők Flagrant 1 szabálytalanságot ítéltek.

A Sixers elég nagy előnyt épített ki ahhoz, hogy Hack-a-Simmonst távol tartsa az asztaltól a meccs végén. Simmons 3:08-cal állt ki, a Nets pedig 14 ponttal lemaradt.

Hatosok nagy peremmel az íven kívül

PJ Tucker szépen megcsúszott a Sixers első labdaszerzésénél, de egy közeli lövésnél alulmaradt, és november 12. óta először hagyott ki gólt.

Jó néhány Sixers birtoklása egészen a lövésig tartott, de a lövésük megfelelő volt ezeken a helyeken. Harris az első negyedben nehéz visszavágót hajtott végre, Melton pedig kimerítette a hárompontost. Az első félidő berregőjét is megverte.

A Sixers az első harmad közepén zónavédelmet vezetett be, és ez nem zavarta a Netst. A Brooklyn második labdájánál a zóna ellen Simmons talált helyet egy megfelelő labdarúgáshoz. Durant két középtávú ugrót is eltalált. Embiid nélkül a Sixers megfelelő védekezési formája valószínűleg a jól időzített agresszió és a hiányzó ellenfél ugrások kombinációja.

Legalábbis a Sixersnél Brooklyn kettőt háromért keresett. Furkan Korkmaz az első próbálkozásra szöglethármast végzett, így a Sixers először vezet 21-20-ra. Milton egy bal oldali borítékolható passzt tolt Niangnak tripláért. Amikor Niang beviharzott a Sixers következő labdaszerzésére, Harden és Maxey mosolya feltűnt a Sixers kispadján. A Sixers végül hét ponttal vezetett egy negyed után, főleg azért, mert hosszú távból 5 a 8 ellen, a Nets pedig 0 a 3 ellen. A Brooklyn csak hármast ért el 8:24-ig a második negyedben.

A közelmúltban bokasérüléssel bajlódó Matisse Thybulle először jelentkezett be 5:58-cal a másodikból. Valószínűtlen volt, hogy az első érintése egy hármas szöglet volt, közvetlenül a lövési óra lejárta előtt. Thybulle nem sokkal később kétszer próbálkozott ugyanarról a helyről, de üresen jött.

Ami Tuckert illeti, a gól nélküli futása nem ér véget. A szezon kezdetekor jellemzően alacsony hangerővel nagyon hatékony volt: mezőnygóljainak 57,4 százalékát és 24 hármasából 11-et jegyzett 13 meccsen. A keddi harmadik negyed végén azonban 0-ra esett 6-ra a padlóról, amikor szöglethármast lőtt. Biztosan hamarosan ismét gólt szerez.

Reed pillanatnyilag megérkezik, Harris kiszáll egy sérülési rémület után

Montrezl Harrell nem mindig volt sima labdával a kezében, de végül hat pontot, négy lepattanót és a szokásos energikus ingerlékenységet nyújtott az első nekifutásra. Segített a Sixersnek befejezni az éjszakát 20-4-es vezetéssel a támadólepattanók terén azzal, hogy mindössze 16 perc alatt leütött hatot.

Reed is betalált az első szakasza során, ami hosszú volt, mert olyan jól játszott. Reed azon képessége is értékes volt, hogy védekezően bánjon a peremjátékosokkal. Megtámadta Seth Curry kihagyását, blokkolta Joe Harris hárítását, szilárd posztvédelmet játszott, hogy Simmonst kihagyott jobbhorogra kényszerítse, és eltörte a Simmonsnak szánt O’Neale-lábbal. A legjobb esetben Reed képessége, hogy szinte minden darabjával valami produktívat csináljon, nem különbözik Meltontól. Maximálisan kihasználta a rendelkezésre álló perceket Embiid kiesésével, és összességében kiválóan szerepelt.

Reednek az egyik legjobb játéka volt ebben a szezonban kedd este rollerként. A Brooklyn védekezése gyakran gyenge volt, de Reed keményen és hatékonyan a peremhez nyúlt. A második negyedben 8:45-ös leállásával a Sixers 42-30-ra vezetett. Ekkor a Sixersnek 19 bankpontja volt, a Netsnek pedig csak négy. A végeredmény 47-29 lett.

Úgy tűnt, hogy a Sixers mélysége még jobban próbára válik, amikor Harris fájdalmasan feküdt a pályára, 11:19-cel a harmadik negyedből. Végül talpra állt, és óvatosan elindult az öltözőbe Kevin Johnson atlétikaedzővel.

Harris néhány perc múlva visszatért. Nagyon éles is volt. A 30 éves támadó kihasználta a Nets átmeneti védelmének meghibásodását, és behajtott egy dunkért.

Amikor a Sixers elkülönítette O’Neale-lel szemben, Harris módszeresen támogatta O’Neale-t, oly módon, hogy ne bátorítsa a csapatot, ha mindenki egészséges, majd elsüllyesztett egy rövid ugrót, ami lezárta a 7-0-s futást. A második félidőben elfogadta, hogy a Sixers első számú támadólehetősége legyen. Harris fontos felhúzós ugrást hajtott végre négy másodperccel a harmadikból, így a Sixers 85–82-re vezetett.

A negyedikben Harris az éjszaka első háromjával 10 pontra növelte a Sixers előnyét. Harris egy fizikai, őrölhető játékkal is megmutatta néhány régimódi eszközét. Ez teljesen helyénvaló volt az adott körülmények között, és a Sixers jól tette, hogy felismerte, hogy Harris megérdemli, hogy szinte minden eszközt érintsen.

Ezután Milton kezébe vette a gyeplőt, hogy eloltsa a Nets visszatérésével kapcsolatos reményeket, két ziccert lőtt, és egy visszavágót szerzett, ami arra késztette a Nets vezetőedzőjét, Jacque Vaughn-t, hogy időtúllépést és mélyreható tartalékait kérje.