Az úttörők zsinórban második győzelmet arattak a Mavericks ellen

A Portland Trail Blazers zsinórban második mérkőzését nyerte meg a Dallas Mavericks ellen vasárnap este a Moda Centerben, 140-123-ra. A Dallas All-Star-játékosa, Luke Doncic ült ki a második estén, amikor egymás ellen játszott. Damian Lillard azonban 37 perc alatt 6 gólpasszal 40 pontot hozott. A Blazers támadója, Nassir Little hosszas sérülés után visszatért a pályára, és 3–5-ös hárompontos lövésből 10-et szerzett. Jusuf Nurkic segített Lillardnak uralni a negyedik negyedet, és 20 ponttal zárta a meccset. Anfernee Simons és Jerami Grant is 20-at szerzett. A Mavericks gárdája, Spencer Dinwiddie 28-at szerzett Doncic távollétében, de ez nem volt elég közel ahhoz, hogy csapata nyerjen. Valójában ez alig volt elég ahhoz, hogy ma este egy átlagos portlandi kezdőnek minősítse.

A csapatok összesen 75 szabaddobási kísérletet hajtottak végre a meccsen.

A győzelemmel 21-22-re nőtt a Portland mérlege, így a közelmúltban elszenvedett ötmeccses vereség ellenére is ott marad a nyugati konferencia rájátszásában.

Első negyedévben

A Mavericks a korai szettjeikben kihagyta Luka Doncicot, de nem kellett túl keményen dolgozniuk ahhoz, hogy ugyanazt a taktikát olvassák a Blazerst, mint ami olyan jól bevált náluk tegnap este: kirívó pick-and-rollok szorították meg a dribbert. Ezekben a helyzetekben a Dallas hosszabb időt vett igénybe a játék felállítására; nem volt olyan sima a szupersztárjuk nélkül. De egy kis idő múlva nyílt lövést találtak a passzból. A hárompontos kísérletek bőven akadtak, bár a méltányos részüknél többet kihagytak.

Nem számít, mit csinált a Mavs a támadásban, nem akarták megállítani Damian Lillardot a túloldalon. Dame úgy hajtott végig a pályán, mintha az övé lenne, és letörte a Dallas védelmét a bébiétel-zagyban. Amikor Lillard nem tudott gólt szerezni, a támadók Jerami Grant, Josh Hart és Anfernee Simons keményen küzdöttek a túlságosan elkötelezett védekezés ellen Dame ételeken.

Az egyetlen fejlemény, amely megzavarta a Blazers első hat percét, az volt, hogy Jusuf Nurkic kevesebb, mint négy perc alatt két szabálytalanságot követett el. Ez megszüntette a pick-and-roll támadást, és arra kényszerítette őket, hogy egy kicsit jobban bízzanak a csupasz behatolásban vagy a csöpögés mély lövéseiben. De valahányszor túlságosan elégedettek lettek az iso-lövésekkel, Lillard elvállalta a munkát, és újra feledzett. Aztán próbálkozásaik szabadon jöttek.

A Portland 6:00-kor 21–15-re vezetett, kihasználva Lillard nagyszerűségét és Grant gólszerzési lendületét.

A Blazers még a felninél is repedéseket mutatott. Bajuk volt Spencer Dinwiddie behatolásával. Reggie Bullock nem hagyta ki a nyitott hárompontosokat. Ők ketten összesen 13 pontot szereztek a meccs első hét percében. Hart megszerezte második vétségét ugyanebben az időszakban, amikor csatlakozott Nurkichoz, mint egy korai “Starter in Perpetual Foul Trouble” jelölt. Amikor Christian Wood elkezdett kalapálni, a Blazers megreccsent egy kicsit. A Dallas 3-ra csökkentette az előnyt, amikor négy óra van hátra.

Amint Lillard kissé meghátrált, Grant és Simons megpróbálta gólt szerezni a Blazersnek az időszak késői középső perceiben. Szerény sikerrel jártak. A Mavericks továbbra is kihagyott egy hármast, ami jelentősen segítette az ügyet, csakúgy, mint Dinwiddie, aki maga szerzett egy második személyi hibát a sípszó-intenzív időszakban.

Chauncey Billups vezetőedző megtartotta Dame-et az első játékrész mérlegével, és Shaedon Sharpe-pal, Jabari Walkerrel és a tartalékokkal játszott, amikor bejelentkeztek. A kulcsjátékosok nélkül a siker aránya alacsonyabb volt, mint amikor Lillardnak több lehetősége is volt, de szolgált. Gary Payton II aktív és bomlasztó volt. Drew Eubanks a szokásos védekezési munkát végezte. A Portland 33-31-re zárta a periódust, ami a késői gólszerzés lassulása miatt egy potenciálisan nagyszerű negyedet jóra fordított.

Második negyed

Lillard a második első 90 másodpercében megpróbálta eltüntetni a negyedet, betalált egy lépést hármat, és még egyet szabálytalankodott. A lövés gombja a turbón volt, senkire nem várt a gólszerzési kísérleteknél. Mindkét csapat előnyben részesítette a hármat, hiszen Gary Payton II, a dallasi gárda McKinley Wright IV és (ismét) Damian Lillard the Only gyorsan egymás után süllyesztette el őket.

A gólok elapadtak, és a játék jelentősen lelassult, ahogy a negyed a közepére sodródott. Elmaradt lövések és sípok jellemezték az akciót. A Blazers számára a legizgalmasabb fejlemények az voltak, hogy Nurkic zsarnokoskodó labdát játszott belülről alulmaradt védők ellen, valamint Nassir Little régóta várt visszatérése.

A Dallas tempója és pontozása egyaránt javult 18 óra után. A Mavs elfutotta a labdát, harmadszor szabálytalankodott Nurkic ellen, majd Wood kihasználta saját magassági előnyét, miután Nurk ült. Lillard továbbra is gólt szerzett – és időnként gólpasszt is –, de a kezén kívül minden kiszáradt a Portland számára.

De Ladynek elég volt. Miközben Dallas folytatta a tülekedést és a futást, megőrizte hidegvérét, és gyakori (és megállíthatatlan) útjai során minden elérhető célpontot eltalált. A félidőt 22 ponttal és 5 gólpasszal zárta. Dallas végül védekezésben eladta a farmot, hogy kiadja a labdát a kezéből. A Portland néhányat kihagyott, de Hart és társasága eltalálta a támadópoharat, így további lehetőségeket kapott. A Blazers picit prüszkölt, de így is 61-54-es vezetéssel fejezte be a félidőt.

Harmadik negyed

A Dallas behúzta a harmadikat. Nagyobb játékosaik – Wood és Davis Bertans – az íven belül szereztek gólt. Dinwiddie megsimogatott egy hármast. Nurkic a második negyedtől folytatta tombolását, de körülbelül három percbe telt, mire elkövette negyedik faultját, és véget vetett annak. A Mavericks az első négy percben 16-8-ra gyorsabb volt a Portlandnél, és szinte azonnal felzárkózott.

A vezetés néhány percig megingott, miközben a csapatok váltottak néhány pontot. Grant hármasa a hatodik percben visszahozta a Portland előnyét. 5:59-cel 77-74-re vezettek. Dinwiddie éppen akkor kapta el a negyedik faultját, amivel Portland potenciális gyenge pontja lett a támadásnak. Simons az ezt követő szabaddobásokkal 79-74-re alakította az állást, így csapatának akkora lélegzetvételi helye volt, mint amennyit korábban.

A Dallas megpróbált egy korai támadást indítani, hogy visszaszerezze a pontokat, de – a pontőrök hiányában – több labdaszerzés miatt nem sikerült leszállni az indítóállásról. Néhányan későn mentek. Másokat szabálytalankodó hívások zavartak meg, ami Dallas-szabaddobásokhoz vezetett… ez az egyetlen módja annak, hogy következetesen gólt szerezzenek. A Portland azonban elkezdte kamatoztatni a forgalomból, és a kifutásokat saját gyors pontokká változtatta. Délután 4 órára a Blazers 7-re csökkent, így egy potenciálisan katasztrofális negyedet mentett meg.

Portland dolgai javultak a 3:00 határon belül, mivel Little megsimogatta a meccs harmadik hármasát. Little jól érezte magát a padlón, különösen a nyílt lövések során. A legjobb az egészben, hogy Little és társaság mögött a Blazers ismét növelte előnyét Lillard nélkül. Lillard sem vette át az irányítást, amikor 14 órakor visszatért. Az elmúlt 120 legnagyobb tűzijátéka Shaedon Sharpe-tól származott, aki az alapvonalon haladt félpályán egy hatalmas dunkért. Ezzel 98-89 lett az eredmény, Portland.

A Dallas egy hármast kapott Jaden Hardytól és egy hagyományos hárompontos játékot Dwight Powelltől, de a Blazers így is 98-95-re vezetett a harmadik harmad végén. Wood 11-et mutatott a Dallas elleni küzdelemben.

Negyedik negyed

A negyedik harmad Dame rövid lövésével kezdődött, jelezve a győzelmi szándékát. Grant szabálytalankodott Dinwiddie-vel egy hármassal a következő játékban, így a Dallas azonnal visszakapta. Aztán Dame-et egy és-egyre bukták a “J” szabálytalanság vonalán. Aztán Powell elbújt a másik oldalon. Aztán Little-t szabálytalanság érte, amikor megpróbálták visszadobni. És Dinwiddie elütött egy hurkolt kanalat a sávban. Hé fiú. Ez így lesz.

Ezt a kavarodást követően egy nagy eseménybe kerültünk, mivel Dinwiddie megszerezte az ötödik faultját, ami az útjába állt Nurkic drive-jának. Az órának több mint 10 perce volt hátra. A Mavs jóban-rosszban beengedte.

Hardy és Lillard is gólt szerez a következő két labdaszerzésnél, mielőtt Dinwiddie végül kihagyott egy ziccert, megszakítva ezzel mindkét csapat egymást követő labdaszerzési sorozatát. Ekkor a Portland 109-103-ra vezetett 9:30-mal.

De aztán leszállt a fedél Portlandről, és elkezdődött a tűzijáték. Lillard és Nurkic három szabaddobása után Lillard hármast ért el, Nurk pedig követte az övét. A legjobb barátok 80 másodperc alatt 9 pontot szerzett, így a Portland 15-re vezet, 118-103, 8:08-ra. Ha a Dallasnak még egy futama maradt, annak hatalmasnak kell lennie.

Amikor Lillard ellopta a labdát a következőnél, Nurkic pedig egy fél szögletet vágott a kapufára, hogy befejezze az átmenetet, a visszatérés reménye szertefoszlott. Dame és Nurk Salt Bae-t nyert, és a Moda Center az éjszaka hátralévő részében rázkódott.