Azonnali észrevételek: Harden későn viszi a Sixers-t a hullámvasút győzelmében a Jazz ellen

A Sixers 20 pontos előnyt szerzett, és így is sikerült nyernie, James Harden briliáns játékának és Joel Embiid meccsgyőztesének köszönhetően 118-117-re győzött a Jazz felett.

Ezt láttam.

A jó

• Nem tudom, tudsz-e jobb támadást játszani, mint a Sixers, hogy elkezdd ezt a meccset. Újabb ráncokat mutattak, megosztották a kosárlabdát, és teljesen szétzúzták a Jazzt, 20 pontos előnyre emelkedtek az első negyedben, és vissza sem néztek.

Ne keressen tovább, mint a kétfős sztárkombináció, amely Philadelphia számára mindennek a középpontjában áll. Embiid úgy nézett ki, hogy készen áll arra, hogy újabb 50 bombát dobjon a Jazzre, miután a szezon elején egy mesterkurzust tartott ellenük. Embiid összehangolt erőfeszítéseket tett, hogy a utahi újonc Walker Kessler mellkasába kerüljön, korai pozíciót vegyen fel, és a Jazzt a lövési óra elején hátulra helyezze. James Harden túlságosan boldog volt ahhoz, hogy hasznot húzzon – ha a Jazz Embiid oldalára ferdült a padlón, akkor pont az élre került az 1. helyre. Ám amikor két férfit beárnyékoltak az irányába, Hardennek szántónapja volt, és aprópénzeket adtak ki belőle. a srácoknak az egész emeleten.

Az első negyedben a Sixers ugyanazt az alapbeállítást használta néhány játék során: Embiid a jobb studnál, Harden néhány yarddal arrébb a szabaddobás vonalánál meghosszabbította, és egy másik labdakezelő kezdeményezte a szettet. Az egyik birtokuk káprázatos asszisztot kapott Tyrese Maxey-nek, Harden a feje fölé dobott egyet, miközben Maxey átfutott a festéken kettőért:

Csoportos tempójuk kiváló volt, Maxey és Melton átmenet hármast ütött a Harden által rájuk mért lövésekkel. Még Embiid is összehangolt erőfeszítéseket tett a futásért, és Harden egy korai pecsétet egy mély touchdown-dobással jutalmazta, amivel a nagy embert egy layupért és egy szabaddobással fejezte be a másik végén.

Sok vita folyt arról, hogy ki a felelős azért, hogy “megadja az alaphangot”, amikor a Sixers egy rossz csapatra hányja magát, és az egyik frakció Doc Riverst hibáztatja. Ez a kezdés kiváló példa volt arra, hogy miért kell mindig először a csillagokat nézni. Embiid és Harden rock and rollra készen jelentek meg, a csoport többi tagjának pedig nem volt más választása, mint követni.

• Amikor az emberek olyan dolgokat írnak és mondanak, amelyek azt sugallják, hogy Harden és Embiid nem illik össze, akkor kíváncsi vagyok, pontosan mit várnak el egy sztárjátékos pártól, hogy nézzenek ki együtt. Ha vannak olyan személyes problémák, amelyekről a legtöbben nem tudtunk, az biztos, de a munkahelyen lehetetlen kihagyni a szinergiát.

Az idei évad és az együttműködés egyik alulértékelt történetszála, hogy Harden hajlandó eljátszani az Embiid No. 1-jének szerelőjét és másodlagos figuráját. Mondhatnánk, hogy ennek egy része az önfenntartásról szól, mivel Harden mindenkinél jobban ismeri a határait. . De ez nem egészen garancia arra, hogy egy korábbi MVP és jövőbeli Hírességek Csarnokának tagja az első szavazáson egy másik sztárra utal. Ez nem volt nagy vita vagy vita, Harden megengedte Embiidnek, hogy szerepeljen a közös perceikben. Harden idejének nagy részét azzal tölti, hogy a védelmet bökdösi és bökdösi, ezzel könnyítve a teremtés terhét a nagyszerű emberen.

Harden remek munkát végzett azzal, hogy az utolsó pillanatig várt, hogy kiadja a passzokat szombat este, várva és várva, hogy Embiid a lehető legmagasabb passzal eltalálja. A Harden gólszerzésének veszélye egyértelműen megijesztette a Jazzt, és Harden ezt a saját javára használta, és néhány gyönyörű téttel megütötte a nagy embert:

Még van fél szezonjuk, hogy összeszedjék az ismétléseket és felkészüljenek a rájátszásra, ami izgalmas gondolat.

De több mint elég ideje volt Harden csúcsteljesítményére. A játék középső negyedeiben csendben Harden életre kelt a negyedik negyed elején, ami az utóbbi időben nagyszerű termelés forrása volt számára. A szombat esti utazás során Harden szerezte a Philadelphia két legnagyobb gólját a meccsen, karnyújtásnyira tartotta a Jazzt, miután Utah végig küzdött a döntetlenért. Harden három különböző felhúzó hármasa volt az, ami a Sixerst előre tartotta, mielőtt Embiid visszatért a játékba, és csak annyi pihenőt vásárolt a sztárjukhoz, hogy egy zárórúgást végezzen.

(Nem vagyok benne biztos, hogy Hardennek van-e kemény határa a felhúzható hármasok számának, amit egy éjszaka alatt el tud ütni, és csak elteszi őket, amíg szükségük lesz rájuk a negyedikben, de a Knicks elleni karácsonyi győzelmükre nyúlik vissza. volt néhány ilyen pillanat a negyedik negyedév nyitásához a közelmúltban. )

Még amikor Embiid visszatért a játékba, egyértelmű volt, hogy ezt a meccset az 1. számú dönti majd el. Mivel a stepback jumper dolgozott, Harden abszolút medve volt a Jazz számára, és képes volt beállítani Utah-t. A védők néhány rossz elérési szabálytalanságért, vagy szabad teret hagynak a középtávú beugró jól megnézéséhez.

És annak ellenére, hogy Embiid végig jéghideg volt a negyedik helyen, Harden bízott benne, hogy futótársa a játék legnagyobb labdáját fogja megszerezni. Embiid könyökből, Dirk Nowitzkire emlékeztető fadeway-vel küldte haza a Sixerst győzelemmel:

Talán nem úgy, ahogyan ezt a játékot általában szerették volna, de a győzelem a válságos időben határozottan jobb, mint a vereség.

• Great Shake Milton játék a kanapéról az ilyenekkel teli szezonban. Úgy érezte, az egyetlen őrük, akinek esélye van egy lemaradásra, néhány hármast szórt bele, hogy összekösse az egészet. Lehetősége volt későn játszani, mind a több gárdás felállásban, mind Maxey valamilyen sérülés miatti távozása után, és Milton megérdemelte ezt a lehetőséget.

A rossz

• Ha az első negyed a Philadelphia legjobb példája volt, akkor a második harmadban minden összeomlott. Ez az oka annak, hogy idén ez a csapat nem okozott sok örömet a helyieknek. Nem volt sok kidolgozott, vezetékről vezetékre fellépő előadás, és ezek gyakran akadályoznak.

Embiidnek volt néhány elkeserítő pillanata abban a negyedben, az MVP-jelölt a kelleténél kevésbé vette komolyan az újonc Walker Kesslert. Az egyik sorozatban Kessler megverte őt egy belépővel, csapata labdaváltást nyert, majd egyenesen lerohant a padlóra egy dögért, miközben Embiid lerohant utána, nem érdekelte, hogy megakadályozza emberét a gólszerzésben. A lepattanóknál is voltak lapos lábú pillanatok, Embiid nem sokat segített az örökös védekező lepattanó-problémán.

(Embiid túlságosan laza volt a hozzáférési passzok rögzítésével kapcsolatban ezen a héten. Jó korai munkát végez, majd nem tudja megtartani a pecsétet az elfogás során, amit a védők kihasználtak.)

Kessler egyik játéka sem tűnt nagyobbnak, mint a tip-in, 33 másodperc volt hátra a játékig. Vannak esetek, amikor Embiid felmentést kaphat egy támadó lepattanó dobása miatt, mivel gyakran felhúzzák, hogy megtámadja a lövést, amikor egy őrt megvernek. De rossz helyzetbe hozta magát, mert De’Anthony Melton jó játékot ajánlott Jordan Clarksontól, Kessler pedig besurrant mögötte a kezdőkosárért.

Nem gondoltam, hogy ez egy nagyszerű második félidő Embiid számára, még akkor sem, ha az utolsó sor abszurd volt. A Sixers offense folyton átment rajta rövid időn belül, és messze volt a tempótól. Embiidnek valószínűleg meg kellett adnia Hardennek azt a mozgásteret, amelyet az őr gyakran ad neki, és bár nem fogom azt mondani, hogy Embiid “hibája”, hogy Harden egy kicsit későn ment el mellette, elég okos ahhoz, hogy felismerje, ki gurul és ki nem. t, és jobb tervet kellett volna kidolgozniuk, mint amit késve kínáltak. Legalább eltalálta a játék győztesét!

• Az átmeneti védekezés időnként problémát jelentett ez alatt, bár ezt nehezebb volt egy emberre kötni, nem is beszélve Embiidről. A Philadelphia képes volt teljesen megkerülni ezt a problémát, támadóan a karikába dobta a labdát, és lehetőséget adott magának a rendezésre, de úgy tűnt, hogy egy csomó ürügyet használtak arra, hogy igazolják a halálmenetet az átmenetben, és a Jazz elég pontot szerzett ott. hogy segítsenek tönkretenni a bajnokságukat.

Őszintén szólva, a Philadelphia átmeneti támadása időnként kifejezetten csúnya volt ebben a meccsben, annak ellenére, hogy nagyon jó kezdés volt. Számos 2:1 helyzet volt, ami azt eredményezte, hogy a labdafogó beleütközött a védőbe, és nem szerzett gólt, ami vicces lett volna, ha nem történik meg újra és újra.

A 20 pontos előny feladása egyszerűbb, mint valaha a mai NBA-ben, és nem vagyok az, aki különösebben felháborodik, amikor egy ekkora előny csökken a hárompontos lövések ingadozásai miatt. Sokkal kevésbé vagyok elnéző az önmaga által okozott sebekkel, és túl sok volt.

• De’Anthony Melton layup kihívást tesz (lehetetlen).

Komolyan mondom, nem hiszem, hogy valaha is láttam volna olyan gárdát, aki ennyi mindenben jó, és egyben képtelen lenne vitatott összeállításra. Melton sok labdaszerzésre és elhajlásra kapja a kezét, és a következő gyors szünetben jó pontot szerez a gólszerzésre. És akkor a kezéből kikerülő layup úgy néz ki, mintha egy trebuchetről indították volna, pingált a tábláról, és még csak közel sem esett le. Négy különböző fektetést hagyott ki első fél a szombat esti meccsről, és most többnek tűnt.

Úgy tűnik, támadásban kapta meg a „kapd meg és lőd” ugróját, így a következő holtszezonban több hónapig kell kilépnie az iskolából.

Tisztességesnek kell lennem Meltonnal szemben, és meg kell említenem, hogy Philadelphia csapatként végzett szélsőségesen szörnyű volt, amihez részben az egyik hátsó pályás partnere is segített.

• Tyrese Maxey nyugati útjuk első meccsén végre mélyről találta meg a lövő labdát, és ez bizonyára megkönnyebbülés volt a fiatal gárda számára, aki mostanában az íven kívülről küzdött vele. Volt néhány hármas ebben a játékban, ahol Maxey lövései alig találták el a hálót esés közben, ami egy dobozos lövő jele.

Mivel a Utah-nak ki kellett játszania a sorba, Maxey néhány gyors gólt húzott a gyűrűbe, ami az utóbbi időben nem látott módon elkülönülést hozott létre. Maxey (és a Sixers) szerencsétlenségére azonban mélyreható sikere nem jelentett jobb eredményeket máshol a padlón, és továbbra is az évkezdéskor folyamatosan felmutatott tripla pontszámot keresi. Sok kihagyott lövés és futó volt ezen, és bár talán szerzett volna néhány extra faultot, mégis szüksége volt még néhány lövésre, hogy elejtse.

Úgy tűnik, bármelyik nap igazi áttörést érhet el, de a várakozás minden meccsen fájdalmasabb.

• Matisse Thybulle-nak F betűt kellett volna adnom az időközi jelentésben. Legtöbbször csak rohangál, és nem csinál semmit, és semmit sem tett, hogy visszatartsa Utah gólkirályait a második félidőben.

• Montrezl Harrell felvehetett volna egy matador köpenyt, és azt kiálthatta volna, hogy “Ole!” néhány ilyen Jazz-meghajtón. Te jó ég.

A csúnya

• Nézte valaki közületek azt a Chargers-Jags meccset ez alatt/előtte? A Chargersnek le kell állítania a franchise-t. Hívd fel Doug Pedersont.

• Ez az első alkalom, amikor láttam Talen Horton-Tuckert jó játékot játszani, ami összezavart, mert láttam, hogy sokat játszik a Lakersnél, és úgy tűnt, a rajongótáboruk szereti őt. Nagy emelkedés a Utah számára a kispadról ezen a meccsen.

Kövesd Kyle-t a Twitteren: @KyleNeubeck

Kedvelj minket a Facebookon: Philly Voice Sports