Giants-Vikings: 5 játék vezet a Giants rájátszásának győzelméhez

A 2012. február 5-i Super Bowl XLVI óta a New York Giants megnyerte az első rájátszást vasárnap. Brian Daboll első idényében – egy „újjáépítésnek” tekintett évben – a New York feldúlta a 13-4-es Minnesota Vikingst az Egyesült Államokban. A Bank Stadium 31-24.

Daboll és Mike Kafka a 16. héten, Minnesotától elszenvedett vereségükhöz hasonló felfogással közelítette meg a meccset, egyetlen jelentős módosítással. Az edzőpáros kihasználta a hátvéd, Daniel Jones képességét a gyorsan passzolt támadások leküzdésére; csak ezúttal Jones lerohanó képessége volt nagyobb része a játéktervnek.

Jones mindössze négy rohanást ért el 34 yardon keresztül, mindezt karácsony estéjén. Jones 17-szer vitte a futballt 78 yardig a Wildcard győzelem során. Néhány tervezett hátvéd futással majdnem megduplázta Saquon Barkley hordozók számát.

Isaiah Hodgins továbbra is demonstrálta valódi NFL-készségeit, még akkor is, ha nincs szüksége hitelesítésre. Ő sokkal több, mint egy gyakorlócsapat játékos, és a Giants a szezon közbeni alkura talált.

A védelem a meccs nagy részében küzdött, de akkor erősödött, amikor a legfontosabb volt. A Dexter Lawrence elleni passzbüntetés kétesélyes – hogy udvarias – nagyítása nem akadályozta meg a Giants-t abban, hogy öt játékkal később megállítsa a nagyon szükséges megállást. De csak a móka kedvéért íme az a kirívó felhívás:

A passzoló hívásának megkérdőjelezhető durvasága végül a negyedik és a nyolcas helyre vezette volna a Vikingst, ahol Wink Martindale a safety Xavier McKinney-t utasította, hogy fedezze TJ Hockensont, akinek tíz elkapása volt 129 yardon tizenegy célponton.

McKinney nem játszott a karácsonyesti vereségben, de jelenléte egyértelműen érezhető volt a Wildcard győzelemben.

A Giantsnek nem sikerült kirúgnia Kirk Cousinst a meccsen, de 33:36-26:34-re 99 yarddal megelőzte a Vikingst. A játék során számos kritikus játék vagy játéksorozat volt. Íme az öt legfontosabb.

1. játék(ok): Daniel Jonesaz a hátvédem

Tom Pelissaro interjút készített Jonesszal a meccs után, amikor Jaylon Smith – mielőtt megkapta volna a nagy kalapAZT– szakította félbe az interjút és megölelte Jonest, mondván – Ez az én hátvédem! A Jones iránti szeretet és csodálat jogos; a legjobb időt választotta a legjobb profi játékának.

Jones 301 yardot dobott két touchdown mellett, miközben 17 yardot dobott 78 yardig. A sztár irányítója, Saquon Barkley mindössze kilenc cipelése volt a játékban. Jones volt a katalizátora a Big Blue győzelmének, és könnyedsége ezen a támadáson kiemelkedik. Íme a két touchdown passz:

Isaiah Hodgins (18) biztonságba kerül a postaútvonalon, amikor touchdownra készül. Remek időzítés és dobás Jonestól ​​Hodginsig a határ veremből.

A Giants sok játékakciót használt a szezon során, különösen a bye héten. Kafka egy jól időzített, Jones által jól eladott 12 fős játék-akció hamisítványt hívott Daniel Bellingernek (82) touchdownért.

2. játék(ok): Saquon Barkley – üdvözöljük a rájátszásban!

Ahogy Dov Kleiman mondta, üdv a rájátszásban, Saquon Barkley! Az irányító Giants sztárja nem Mike Kafka közeledésének középpontjában állt, de két fontos touchdownért rohant, és 5,9 yardot átlagolt egyszerre kilenc cipelésen. Barkley hat passzból ötöt is elkapott 56 yardig. A blokkolás kiváló volt Barkley számára, és remek munkát végzett a forgalom szűrésében, de a második touchdownja talán még lenyűgözőbb volt:

A 12 játékból álló, 75 yardos drive lezárásaként Barkley első gólt szerzett a 2 yardos vonalról. Az egykori New York-i óriás, Dalvin Tomlinson azonban találkozott Barkley-vel a harcvonalon; Tomlinson az egyik legjobb védekező vonalember a liga pontvédőjében, és több mint 70 fontot nyomott a Barkley-n. Ennek ellenére az alacsony ember nyert, és Barkley átfutott Tomlinsonon a touchdownért.

3. színdarab(ok): Isaiah Hodgins elfogása

Lehet, hogy nem ez a legdöntőbb játék a futballban, de hihetetlen dobás és elkapás. Ahogy Jones balra gurított, Hodgins a második és a 10-es stackből egy mély sarkot futott be, és az eredmény döntetlen volt. Az előző meccsen Jones mélyen képtelen volt kapcsolatba lépni Darius Slaytonnal, de a Giants továbbra is bízott Jonesban a második és a hosszú távon, közel a mezőnygól határához.

Jones és Hodgins irreálisan játszik 19 yardos nyereséggel. Saquon Barkley megszerezte a második touchdownját ezen a drive-on, de nem azután, hogy a Giants úgy döntött, hogy lemond egy mezőnygól kísérletről a Vikings hétyardos vonalán a negyedik és az első helyen. A gondolkodásmód arra menni és élj a mának Daboll karakterét az egész évad során megtestesítette – az Avenged Sevenfold büszke lenne.

Ahelyett, hogy 27-24-re feljött volna, a Giants váltotta a negyedik és egyet, és Barkley néhány futással később átfutott Davlin Tomlinsonon. Daboll magabiztosnak mutatkozott támadásában, és a szezon legnagyobb meccsén sem hagyták cserben.

4. színdarab(ok): Tony Jefferson ujjbegyei

A Vikings harmadik utolsó támadásának sorozata, közvetlenül a negyedik és kettős TJ Hockensonhoz való átalakítás után, több szempontból is kulcsfontosságúnak bizonyult a Giants győzelmében. Íme az első és a tíz:

A Vikingsnek volt egy 11 fős HB képernyője Dalvin Cook (4) középpontja alatt. A Vikingsnek a tehetséges irányítóját kell használnia fogadóként, de a játékot nagyon jól diagnosztizálta Darnay Holmes (30), akinek nagyon alulértékelt játéka volt. Holmesnak megvannak a problémái, de nagyon ügyesen tud lemenni az ilyen helyzetekben, és okos futballista. Ez a játék a nyolcas labdák mögé helyezte a Vikingeket a második és a tizenhárom között, ahol Cousins ​​visszatért Cook-hoz:

Jefferson szorítóereje egy fel nem húzott Dalvin Cook mezben talán megnyerte a Giants focimeccsét. Ebből a szögből nehéz megmondani, de Greg Olsen és Kevin Burkhardt kijelentette, hogy Cook könnyen bejuthatott volna a célterületre, ha megtartja az egyensúlyát. Jefferson meglendítette a futót, és a lendület arra késztette, hogy felhúzzon egy harmadikat és tizenhármat. Nem túl jó megjelenés a kihúzott ingekhez; Chris Riccobono ideges lenne (vicceket).

Tony Jefferson (36) és Xavier McKinney (29) megakadályozta Hockenson (87) konvertálását egy first downra, annak ellenére, hogy az első hívás azt jelezte, hogy Hockenson konvertált. Kevin O’Connell a negyedik és rövid konverziót végezte volna, de Christian Darrisaw hibás indítása arra kényszerítette a Minnesotát, hogy menjen a mezőnygólra, így 24-re kiegyenlített a meccs. Egy ilyen helyzetben végzett átalakítás megváltoztathatta volna a meccs kimenetelét. játszma, meccs.

5. játék: Játssz 20-at, hajts 85 yardot

A Giantsnek több hosszú útja volt (kilenc darabból három vagy több), de nem hosszabb, mint a játék harmadik támadóhajtása. A Giants tíz percig ötvenkét másodpercig birtokolta a labdát; a védelem pihentetésének és Justin Jefferson pálya szélén tartásának fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni.

A Giants azonban csak hajtásból szerzett mezőnygólt, ami nem ideális barátságra. De a hajtás önbizalmat ébresztett a Giantsben, amikor a fenti négy harmad bukást megfordították.

Az egyik kulcsom a Giants-győzelemhez a hatékonyabb támadás volt a harmadikon. New York tizenegy próbálkozásból hármat váltott a karácsonyi meccsen; a rájátszásban a Giants hetet kapott a 13-ból, és Daniel Jones lerohanási képessége kulcsfontosságú tényező volt a sikerben.

Jones 78 rohanó yardjából harminchetet érte el az út. Egy illegális műszak véget vetett volna annak, ami egy rohanó Jones touchdown lett volna, és abban a kiváltságban volt részünk, hogy szemtanúi lehettünk egy kreatívnak. Szabadságszobor siess Matt Breidához, aki gyakran látta a mezőnyt a Giants PONY 12 csapatában.

New York szintén kettő a kettőért volt a negyedik helyen. Csak negyedik down drive-jukat váltották touchdownra a 16. héten, Barkley 27 yardos rohanásában. A mindössze három pont megszerzése csalódás egy ilyen lenyűgöző hajtás után – abszolút -, de fontos, hogy lekoptassa az amúgy is gyanús védelmet, miközben magabiztosságot ad fiatal csatárának egy kritikus játékban.