NBA: Wolves 110, Cavaliers 102: nyilatkozat szombati védekező mesterkurzus

A Minnesota Timberwolves megfelelően ünnepelte a szombati nyilatkozatot a Target Centerben egy mesteri szintű védekező teljesítménnyel, amely 110-102-re megnyerte a Cleveland Cavaliers robbanásszerű támadását.

A Wolves győzelemhez vezető útja egy hullámvasút volt, amely a szurkolókat minden érzelemen keresztülvitte – tökéletes összegzése a csapat első 44 meccsének, amelyben a Minnesota 22-22-re áll.

A hetedik helyen álló Timberwolves már korán irányította a játék tempóját, és felgyorsította a liga leglassabb támadását. A Minnesota nagyon aktívan védekezett a támadás során; Jaden McDaniels és társai. csapott passzokat jobbra-balra, és nagyon jól elszaladt a megállókból. Ennek eredményeként a Cavaliers ötször fordított, és nehezen tudott belenyugodni a támadásba, mivel Donovan Mitchell és Darius Garland sem találta a ritmust.

Ettől a tempótól azonban Anthony Edwards otthon érezte magát. Edwards a nyitó frame-ben 14 pontot szerzett 6/8-as lövéssel, ebből három pontot az élen és egy hármast. És még akkor is, amikor a Timberwolves belenyugodott a félpályás támadásba, Rudy Gobert néhány dögre találta, miután tegnap este mindössze egyszer volt eredményes.

A Cleveland a második negyedben megfordította a forgatókönyvet, és kijátszotta az erejét. Lelassították a játékot, így a Minnesota támadását nulla pontra hozták a negyed első 2:46-ában, míg a Cleveland ezeket a megállásokat 7-0-ra váltotta. Taurean Prince személyes 5-0-s futással válaszolt, hogy elkerülje a lavinát, mielőtt beütött a katasztrófa.

Taurean Prince megkapta a harmadik faultját, majd Gobert előrement egy lefekvésért, és szabálytalanságot kapott, de érezhető kényelmetlenséget tapasztalt, amikor megfogta a jobb ágyékát. Mindkét szabaddobást végrehajtotta, de 28 másodperccel később betalált, visszament az öltözőbe, és nem tért vissza a jobbágyéki fájdalom miatt.

A csapat védekezésének talán leglenyűgözőbb aspektusa az volt, hogy miután horgonyuk, Rudy Gobert a második negyed közepén elhagyta a jobb ágyéki fájdalom miatt, Chris Finch vezetőedző csapata újonnan felfedezett büszkeséggel hagyta el az öltözőt. a padló védekező oldalán.

Innentől kezdve a Minnesota nem tudta abbahagyni a labda feldobását, a Cleveland pedig négy ponttal betalált, így kilencpontos előnyt szerzett, 46–37. De a Farkasok ismét visszavágtak. Egymást követő hárompontos labdaszerzés egy átvételi hibából és egy Edwards en-1-ből, Kyle Anderson en-1-ből és egy Naz Reid babahorogból, a Timberwolves 10-0-s futásával együtt 47-46-os vezetést szerzett. Egy késői lefújás után a Cavs ötpontos előnnyel ment a félidőbe.

Az összefoglalót a harmadik negyed első 2:37-e után kezdtem írni, amelyben McDaniels a negyedik és az ötödik faultját követte el. Az 5-ös szám minden bizonnyal elég megkérdőjelezhető volt ahhoz, hogy Finch megtámadja, mivel nem en-1 lenne, de visszautasította. A Cleveland megszerezte a meccs következő 10 pontját, így 14 pontos előnyre tett szert, 8:23-mal a harmadik játékrészből.

Aztán az energia megváltozott.

Reid lebegett és robbant végig Jarrett Allenen, hogy életet leheljen a csapatot visszaszerezni vágyó tömegbe. Austin Rivers ezután egy hatalmas 3-ast ütött, tompította Reidet, és segített megállni, ami a másik oldalon 3-as átmenetet eredményezett Edwards számára.

Clevelandnek istenverte időtúllépésre volt szüksége.

A Wolves ezután jelentős mértékben felpörgette a védekezést, és a két All-Defensive Team studijuk, McDaniels és Gobert nélkül játszott. Miután Prince-t és Edwardst az első félidőben összetörte egy üres oldalsó pick and roll, Prince és Edwards hihetetlenül jól teljesített az alacsony súgóhelyen, míg Reid fenomenálisan védte a felnit, amikor a nagyok bejöttek.

Allen és Evan Mobley együttesen hat pontot szerzett 1/4-es lövésekkel a harmadik negyedben, amelyben a Cavs 4/9-re ment, és csak élő labdás helyzetekben szerzett 16 pontot. Rivers és Russell is tartotta magát a határon, mivel Mitchellnek nem sikerült gólt szereznie, Garland pedig 5 pontra korlátozódott 8:15-nél. A Minnesota a drop, switch-et és a jó öreg magas falat lejátszotta lenyűgöző erőfeszítései során.

Finch is elismerést érdemel azért, mert a megfelelő gombokat a megfelelő időben nyomja meg. Kiütötte Reidet és Russellt Luka Garza és Jaylen Nowell előtt 3:45-tel a keretben, a Minnesota pedig öttel lemaradt, 72-67-re. Mindkettő hatalmas benyomást tett.

Garza azonnal felkapott egy támadópattanót, és nagy Prince-dunkhoz asszisztált, majd blokkolta Kevin Love-ot a másik oldalon. Nowell aztán lenyűgözött egy leállással az átmenetben, majd később szabadalmaztatott kis ötlábost csinált, mire Garza követte a példáját saját egyikével a negyed utolsó támadó birtokában. A páros összesen hat pontot, két lepattanót, egy gólpasszt és egy blokkot szerzett a negyed utolsó 3:45-ben.

Finch csak hárommal, 80-77-re lemaradva bement az utolsó keretbe, és hagyta lovagolni. Andersont Edwards elé állította (aki az egész harmadikat játszotta), felkapta a popcornját, és megnézte, hogyan kezdődik a műsor.

Garza rögtön kitalálta azt a 3-as petárdát, hogy lerobbantja a Target Center tetejét, de nem állt meg itt. A kétszeres Wooden Award-győztes Iowa-ban rögtön egy újabb ponttal tért vissza a következő útra, hogy lezárja a 29-13-as Wolves 9:51-es játékidőt, és visszaszerezze a 82-80-as vezetést 10:15-nél. Garza egy újabb ziccert adott a szögletről érkező klasszikus Rivers-ütésre, mielőtt Nowell a játék két legnagyobb játékát elérte volna.

Ez a játék a játék hátralévő részében is megalapozta; Nowell 15:45-re játszotta a döntőt.

A Rivers, Nowell, Prince, Anderson és Garza első csapata 3:34 alatt +7-et ért el, ezzel ötpontos előnyt szerzett, miközben Edwards és McDaniels a padon, Gobert pedig az öltözőben ült.

Finch ezután úgy döntött, hogy dob a kockával, és McDanielst visszahelyezte Mitchell őrzésére, amikor a Cavs vezetőedzője, JB Bickerstaff, a Cavs vezetőedzője kiírt egy időkérést, folytatódik a játék. És a fiúnak ez kifizetődött.

McDaniels ellopott egy Mitchell-passzt a második védekezési útja során (Cleveland ötödik negyede), és maga fizetett érte a másik oldalon. A harmadéves feltörekvő csillag ezután egy szörnyet 3-mal húzott, hogy nyolc pillanatra megnövelje a Timberwolves előnyét, majd egy Reid-hármas asszisztálása következett 5:13-nál, ami látszólag elpusztította a Cavs által bennük hagyott harc minden darabját. . .

A legjobb rész? A Minnesota mindent megtett anélkül, hogy Edwardsnak a hátára kellett volna állítania a csapatot az otthoni szett második estéjén. Ennek eredményeként a Timberwolves 56-27-re megölte a Cavst a padon.

Edwards 35 percnyi játékidő alatt 26 ponttal, 10/18-as lövéssel, hét gólpasszal és hat lepattanóval zárt.

A Farkasok végig kiválóan védekeztek, mindössze 12 pontot engedtek a 6:38-as döntőből. Talán a legbátorítóbb, hogy ezt tették, miközben egy újabb pillantást nyújtottak egy dinamikus Cavs támadásra. Ez a csapat még Gobertben idegen védő nélkül is olyan összetartást, kollektív szenvedélyt és a részletekre való odafigyelést mutatott, amilyenre ebben a szezonban nem volt jellemző a védekezésben. A Minnesota 18 labdát kényszerített, amit 28 pontra váltott át.

Edwards, Karl-Anthony Towns, Russell, Nowell, McDaniels, Prince, sőt Anderson és Gobert között ez a csapat elegendő támadóerővel rendelkezik ahhoz, hogy folyamatosan nyerjen meccseket. De ma este úgy tűnt, hogy valós időben felismerték, hogy ők a legdominánsabbak, amikor meccseket nyernek a játéktér védekező oldalán.

Miután a Cavs megszerezte a 67-53-as vezetést 8:06-ra a harmadik játékrészben, a Minnesota 35 pontig tartotta őket a 13/31-es lövéssel (42%), és kilencszer fordította meg Clevelandet az 57-35-ös zárásig. Ez teljesen domináns kosárlabda. És nélkülözték azt az oszlopot, amely védekező feltámadásuk szívverése legyen.

Ha adsz Anthony Edwardsnak néhány kutyát, és Naz Reid erőszakkal játszik, a Wolves hangosan pozitív, alulmaradt mentalitással játszik, ami lenyűgöző kosárlabda-győzelmi sorozatokat eredményez. Ez egy újabb bizonyíték arra, hogy ez a csapat nem csak addig megy el, ameddig Edwards el tudja őket tolni, hanem azt is hiszik, hogy minden olyan játékot meg tudnak nyerni, amelyre az A1 alkalmas.

Következő

A Farkasok hétfőn 20 órakor lépnek szóba a Target Centerben 15:00 CT hogy felvegye a Utah Jazzt Martin Luther King Jr. tiszteletére. Nap az NBA-ben.