vikingek vs. A Giants gólja, elvihető: Brian Daboll, Daniel Jones vezeti a New York-ot a Minnesota ellen.

A New York Giants bejutott a rájátszás divíziós körébe, miután 31-24-re győzött a Minnesota Vikings ellen. Jövő héten megmérkőznek NFC keleti riválisával, az NFC első számú Philadelphia Eagles-szel.

A New York-i győzelem bizonyítéka volt Brian Daboll, Mike Kafka és Wink Martindale edzői munkájának az egész szezonban ebben a csapatban. Az edzői stáb lehetővé tette játékosainak, hogy sikeresek legyenek, és a játékosok válaszul a szezon egyik legjobb sokoldalú mérkőzését játszották.

Nevezetesen, ez volt Daniel Jones hátvéd pályafutásának egyik legjobb meccse. Jones 35 passzból 24-et teljesített, 301 yardot és két touchdownt, miközben 78 yardot adott hozzá 17 labdarúgáshoz. Ezzel ő lett az első irányító az NFL rájátszás történetében, aki legalább 300 yardot és két touchdownt dobott, valamint futott is legalább 70 yardot. A 379 összesített yard a második legtöbb volt egy meccsen a Giants rájátszásának történetében, a 78 futott yard pedig a Giants rájátszásának rekordját jelentette egy irányítónál.

Jones többször is csatlakozott Isaiah Hodginshoz (8 elkapás, 105 yard, TD) és Darius Slayton (4-88) a nagy játékhoz, és nyugodtan dolgozta fel a checkdownjait Saquon Barkley-vel (5-56 fogadás, 9-53 rohanás), valamint Richie James (4-31). Három sack-et jegyzett 44 visszaesése során, de rendkívül hatékony volt a scrambler, hogy pótolja ezt. Volt egy lerohanó touchdownja is, amit a második negyedben egy illegális mozdulatbüntetéssel vettek le a tábláról, így a játéka még jobb is lehetett volna.

A labda másik oldalán Martindale típus ellen játszott. A TruMedia szerint a Giants többször villogott ebben a szezonban, mint bármelyik csapat az NFL-ben, és legalább egy extra rohamot küldött a hátvéd után az ellenfél védőinek 44%-ára. Ez az arány jóval magasabb, mint a liga 26%-os átlaga. Ebben a játékban Martindale Kirk Cousins ​​40 visszaeséséből mindössze kilencet küldött, ami 22,5%-os százalék. További védőket tartott fedezékben, hogy korlátozza a Vikings rendelkezésére álló helyszíni akciók számát, és valóban, Cousins ​​39 passzkísérletéből csak négy ment legalább 20 yardot a levegőben. Justin Jefferson mindössze 47 kapott yarddal fejezte be a meccset, miután az alapszakaszban meccsenként 10,8 gólt és 106,4 kapott yardot átlagolt.

Mivel a New York a meccs nagy részében hátradőlt, nem tudott nagy nyomást gyakorolni Cousinsra, akit egyáltalán nem menesztettek. Mégis, a negyedik negyed döntő hajtásán a Vikings úgy döntött, hogy egymás mellett szólal meg Dalvin Cook (6 elkapás, 10 yard) és TJ Hockenson (10-129), akik összesen 1 yardot veszítettek. Ezzel létrejött egy harmadik és hosszú, amelyet Cousins ​​hiányosan dobott Cook-nak, és az Óriások rengeteg időt vehettek le az óráról, amikor birtokukba kerültek.

A Minnesotának volt még egy lehetősége a labdával a meccs végén, de a Vikings még a Giants védőfalának, Dexter Lawrence-nek adott rendkívül megkérdőjelezhető hívását követően is megtorpant a középpálya közelében. A védekező védő Cordale Flott kikényszerítette a befejezést egy kemény passznál KJ Osbornnak középen a harmad-nyolcasnál, majd Cousins ​​jóval megelőzte a botokat Hockensonnak a negyediknél, amikor Xavier McKinney a gyepre vitte, hogy véget vessen a Minnesotának. esély a győzelemre.

Miért nyert a Giants?

Daniel Jones pályafutása egyik legjobb meccsét játszotta, Wink Martindale egy görbe labdát dobott védekező játéktervével, a Giants pedig késői helyzetekben hajtott végre. Jones mostanra 54 alapszakasz- és rájátszásbeli meccsen kezdett pályafutása során, és ezt a meccset a negyedik legjobbnak minősítette a TruMedia által a visszaesésenkénti elvárt pontok (EPA) verziója alapján. Többször is elhagyta a pályát, és hat scramble-je közül négyel sikerült egy first downt. A New York-i offense a harmadik és a negyedik downban is elektromos volt, a formáció szituációjában 7/13-at váltott, és mindkét lehetőséget a döntőben. Eközben a futball legboldogabb védelmi koordinátora megelégedett azzal, hogy hátradőlt, és a játék nagy részét lejátszotta, így jobban minimalizálva a Vikings szupersztárja, Justin Jefferson nagy játékának esélyét. Sikerült: Jefferson mindössze 7 fogadással végzett 47 yardon.

Miért veszítettek a vikingek?

Egyáltalán nem tudták kezelni azt a fenyegetést, amelyet Jones futóként jelentett. Az alapszakasz során a Vikings ellenfél hátvédjei a nyomás alatti visszaesések 18%-át sikerült elérniük, ami a negyedik legmagasabb százalék az NFL-ben. Jones hatszor 59 yardot kapott a 11 szorongatott visszavágóján. Jones összességében 78 yardot szerzett 17 cipelése során, mindkét negyedik mesterlövészével gólt szerzett. A vikingek is döntő hibákat követtek el kényelmetlen időkben, amint azt az alábbi rész részletezi…

Fordulópont

Ez a két csapat oda-vissza járt az egész meccsen, így nehéz felismerni, mikor alakultak a dolgok egyik vagy másik irányba. A fordulópont azonban minden bizonnyal a negyedik negyed elején következett be, amikor a Giants 24–21-re vezetett, a Vikings pedig a harmadik és a kilences találkozón a New York-i 24 yardos vonalon.

Cousins ​​középen találta Hockensont, jóval a vonal alatt, hogy nyerjen, de tartotta a lábát, és kapott némi segítséget egy támadófalembertől, aki végül néhány centiméteren belül elérte a first downt. Valójában a játékvezetők először két lábbal lejjebb látták a labdát a pályán, mint ahol lennie kellett volna, és a Vikingsnek ítéltek még egy sorozatot. Ám egy gyorsított felülvizsgálat során ezt az ítéletet hatályon kívül helyezték, és a negyedik hely kevesebb mint 1 yarddal a vége előtt esett.

A Minnesota jumbo formációban lépett ki, vagyis Jefferson, KJ Osborn vagy Adam Thielen közül senki nem volt a pályán. A Vikingsnél Dalvin Cook is a pálya szélén állt, akit Alexander Mattison irányított. Megpróbáltak gyorsan a vonalhoz érni, és QB sneaket futtatni, mielőtt a Giants védősora készen lett volna, de a bal oldali tackle Christian Darrisaw túl gyorsan kezdett, és fals startra hívták. A Minnesota megelégedett egy döntetlen mezőnygóllal, ahelyett, hogy egy touchdownnal kapott volna lehetőséget a vezetés megszerzésére. A Giants lehajtott a pályán, hogy a következő labdaszerzéskor megszerezze a győztes pontot.

Mark játék

Jones volt az, aki a legtöbbet emelte egész délután, de Barkley volt az, aki a játék első pontjával a táblára juttatta a Giantset. Saquon a nap első érintésekor nagy visszafutást hajtott végre, így a második érintésénél már 28 yardot ment el a házig, teljesen érintetlenül, ezen a gyönyörűen megtervezett és szépen blokkolt mezőnyjátékon.

Mi a következő lépés

A vikingek hazamennek. A 2023-as NFL-draft összesített 24-es számával rendelkeznek. Ha ez a játék (és a szezon) erre utal, akkor égetően szükségük van némi segítségre a védekezésben, és különösen hasznosak lehetnek a másodlagos új testek.

A Giants eközben továbbjut a divíziókörbe, ahol az NFC 1. helyezettje, a Philadelphia Eagles ellen játszik országúti meccset. A New York ebben a szezonban mindkét meccset elveszítette divíziós riválisával szemben, és a két meccsen 70-38-ra zárt. Mivel a Seahawks szombaton kikapott a 49erstől, a Giants garantáltan úton lesz minden rájátszást követő mérkőzésen.