A 2023-as NFL rájátszás menetrendje, zárójel: dátumok, időpontok, TV, streaming az AFC és NFC utószezon minden fordulójában

A Super Wild Card Weekend után, amely minden bizonnyal megfelelt a nevének, végre elkészült a osztási kör.

A Cowboys volt az utolsó csapat, amely kiütötte a jegyét a divíziós körbe, és ezt hétfő este meg is tette a Buccaneers megsemmisítésével. A Tampa Bay felett aratott győzelem révén a Cowboys San Franciscóba utazik, ahol egy 49ers csapattal találkozik, amely az előző szezonban kiejtette őket a rájátszásból.

A másik NFC-meccsen a Giants Philadelphiába utazik, hogy megmérkőzzön egy Eagles csapattal, amely idén már kétszer legyőzte őket. Mivel a Giants, a Cowboys és az Eagles mind a divízióban szerepel, az 1997-es NFC Central óta ez az első alkalom, hogy az egyik osztály három csapatot küldött a második körbe.

Az AFC-ben Patrick Mahomes és a Chiefs játssza első meccsét az utószezonban, amikor szombaton a Jaguarst fogadják. Az AFC nehézsúlyú mérkőzésére vasárnap kerül sor, amikor a Bills fogadja a Bengalst. A két csapatnak a 17. héten kellett volna megmérkőznie egymással, de a meccset törölték egy ijesztő incidens után, amelyben Damar Hamlin szívmegállást kapott az első negyedben.

Hamlin most visszatér Buffalóba, ahol folyamatosan lábadozik.

Ezt szem előtt tartva nézzük meg a teljes szezon utáni menetrendet és zárójelet.

Szuper Wild Card hétvége

Szombat január 14

• (2) 49ers 41-23 felett (7) Seahawks. A 49ers rövid ijedtséget kapott a Seahawkstól azon a napon, amikor a Seattle 17–16-ra ugrott félidőre. A második félidőben azonban a San Francisco domináns teljesítménnyel törte meg a meccset. Brock Purdy 332 yardot dobott, és ő lett az első újonc az NFL történetében, aki négy touchdownt ért el a rájátszás során. (Purdy három passzolt touchdownnal és egy lerohanási ponttal végzett).
  • (4) Jaguars 31-30 bal (5) Töltők. A Jaguars megnyerte ezt a meccset az NFL történetének egyik legnagyobb visszatérésével. A Jags a meccs elején 27-0-ra alulmaradt, nagyrészt Trevor Lawrence négy interceptionjének köszönhetően, de felépültek, és megszerezték a lenyűgöző győzelmet, nagyrészt Lawrence-nek köszönhetően, aki négy touchdownt dobott.

Vasárnap január 15

• (2) A fenti 34-31. törvényjavaslatok (7) Delfinek. A Dolphins a wild card körök történetének legnagyobb esélytelenjeként szállt be ebbe a meccsbe (+14), és az esélyek ellenére még mindig meg tudták ijeszteni a Billst. A Bills végül el tudta hárítani a felfordulást Josh Allennek (352 passzolt yard, három touchdown) és egy védelemnek köszönhetően, amely több nagy játékkal, köztük két eladott labdával, négy sackkel és egy negyedik lestoppal, ami jég volt. hideg. A játék már csak 2:30 van hátra.
  • (6) Óriások 31-24 felett (3) Vikingek. A New York felkapaszkodhatott Minnesotában Daniel Jones történelmi teljesítményének köszönhetően, aki az NFL rájátszás történetének ELSŐ QB-je lett, aki legalább 300-at és két touchdownt dobott, miközben legalább 70 yardot is dobott a hozzáadott talajon. Jones nemcsak 301 yardot dobott, hanem a meccs vezető rusherje is volt 78 yarddal 17 cipelésből. A Minnesota elleni győzelem volt a Giants első rájátszásbeli győzelme azóta, hogy 2012 februárjában legyőzte a Patriotst a Super Bowl XLVI-ben.
  • (3) Bengál 24-17 felett (6) Raven. A Ravens a meccs nagy részében Cincinnatit irányította, de a Bengalsnak sikerült megúsznia a győzelmet, köszönhetően a védekezésnek, amely az NFL utószezon történetének egyik legnagyszerűbb játékát mutatta be. Amikor a Ravens a Cincinnati egyyardos vonalán volt, Tyler Huntley fumblet ütött, Sam Hubbard pedig 98 yardot dobott vissza, ami végül a meccs győztes touchdownja lett.

hétfő január 16

• (5) Cowboys 31-14 felett (4) Buccaneers. A Cowboys az elejétől a végéig uralta ezt a meccset, és ennek nagy oka Dak Prescott volt, akinek történelmi nagy estéje volt. A Cowboys QB franchise rekordot állított fel öt teljes touchdownnal (négy passz, egy rohanás), miközben 305 yardot is dobott. Az egyetlen Cowboys-játékos, aki küzdött ezen a meccsen, az a rúgó, Brett Maher volt, aki kihagyta az NFL-rekordot jelentő négy extra pontot. A Cowboysnak most el kell döntenie, hogy megtartja-e őt a vasárnapi San Franciscó-i meccsre.

Osztály kör

Szombat január 21

• (4) Jaguars a (1) Chiefsnél (-8.5), 16:30 ET (NBC). Egy hét szünet után a Chiefs egy Jaguars csapat elleni meccsel nyitja meg utószezonját, amelyet a szezon elején játszott. A 10. héten a Chiefs 27-17-re legyőzte a Jags csapatát egy olyan meccsen, amely során a Kansas City 20-0-ra ugrott ki, mielőtt diadalmaskodott volna.
  • (6) Giants at (1) Eagles (-7.5), 20:15 ET (róka). Ez a két bajnoki rivális harmadszor találkozik ebben a szezonban, és a Giants abban reménykedik, hogy ennek a meccsnek más lesz a végeredménye, mint az első kettőnek, mindkettőt a Philadelphia nyerte meg. Az NFL történetében ez a 25. alkalom, hogy egy csapat az alapszakaszban lesöpörte a divíziós riválisát, majd újra megmérkőzött vele a rájátszásban. Az alapszakasz során 2-0-ra elhúzó csapat 24-ből 15-ször nyerte meg a hárommeccses söprést.

Vasárnap január 22

• (3) Bengál, (2) Bills (-5), 15:00 ET (CBS). Ezt a játékot pontosan 20 nappal azután játsszák, hogy az eredeti játékukat a Damar Hamlint érintő helyzet miatt törölték. Most, hogy Hamlin hazatér Buffalóban, egyáltalán nem lenne meglepő, ha részt venne ezen a meccsen.
  • (5) Cowboys: (2) 49ers (-4), 18:30 ET (Fox). A 49ers idén nem játszott a Cowboysszal, de ez a két csapat tavaly januárban találkozott egymással a rájátszásban. A 49ers 23-17-es wild card-győzelme csak akkor dőlt el, amikor a Cowboys az utolsó másodpercekben megmagyarázhatatlan módon QB döntetlent hirdetett, pedig nem volt időkérésük. A meccset Dallasban játszották, de ezúttal San Franciscóban játsszák.

Bajnokság vasárnap

január 29

• NFC-bajnokság, 15:00 ET (Fox)
  • AFC bajnokság, 18:30 ET (CBS)

Megjegyzés: Amikor a Bills és a Chiefs megmérkőzik egymással az AFC bajnokságban, a meccset az atlantai Mercedes Benz Stadionban játsszák.

Super Bowl IVII

február 12

AFC bajnok vs. NFC-bajnok a State Farm Stadionban Glendale-ben, Arizonában, 18:30 ET (Fox)