A visszatérő Cavaliers ismét 113-103-as győzelmet aratott a New Orleans Pelicans ellen.

CLEVELAND, Ohio — Nevezzük csak Comeback Cavs-nek.

A negyedik negyed előtt három ponttal lemaradva a Cavaliers küzdelmes 113-103-as győzelmet aratott a fáradt New Orleans Pelicans ellen hétfő délután. Clevelandnek ez a harmadik zsinórban aratott győzelme a Rocket Morgage FieldHouse-ban – olyan helyen, ahol január eleje óta nem voltak. A Pelicans 10 napos túrája utolsó meccsét játszotta, és 2-3-as eredménnyel fejezte be az utat.

„Ez tényleg csak a mi gondolkodásmódunk. Korábban is megtettük” – mondta Darius Garland, az All Star játékosa, a Cleveland hírnevéről, hogy nem adja fel. „Tudjuk, hogy meg tudjuk csinálni, még ha nem is szeretjük magunkat ebbe a helyzetbe hozni. Csak azt tudjuk, hogy sok harcosunk van ebben a csapatban. Tudjuk, hogy bármelyik meccsen visszatérhetünk, bármikor ott lehetünk, és bármikor nyerhetünk. Ezt tettük ma este.”

A hosszú út utáni első meccs mindig brutális. A gyors fordulat azonban még nehezebb volt a Cavs számára, akik helyi idő szerint vasárnap hajnalban 2:30 körül tértek haza Minnesotából, a hétfő kora délutáni tipp miatt – a Martin Luther King Jr. részeként. Ünnepnap az NBA-ben.

Kiemelt Cavs történetek

Már az elején fáradtnak és kimerültnek tűntek. De hűek maradtak kilétükhöz, a harcias Cavs tovább lendült – még akkor is, amikor a gólkirály, MVP-jelölt és a Keleti Konferencia All-Star esélyeseként kezdő Donovan Mitchell az öltözőben tartózkodott. Mitchell a második félidő egy pontján megsérült a bal ágyéka, és a harmadik negyed 4:44-nél visszabotlott. Bár Mitchell visszatért a kispadra, hogy szurkoljon csapattársainak a meccs hátralévő részében, nem tudott újra bejelentkezni.

A Clevelandnek Mitchell nélkül kellett legyőznie a liga egyik felkapottját, a New Orleanst.

Nincs mit.

A Cavs egy 16-2-es rohammal nyitotta a negyedik negyedet, amivel átvették az irányítást. A negyedik negyed fordulójában 35–22-re győzték le a létszámhiányos New Orleanst – Brandon Ingram és Zion Williamson nélkül. Garland és a veterán pontvédő, Ricky Rubio segítette, aki a szezon első hazai meccsét játszotta, miután 380 napos felépülést kapott egy szakadt ACL-ből. A csapat gerincét jelentő Cleveland védelme megmerevedett, így a Pelicans 16-ból mindössze 7-re korlátozta a mezőnyből és 2-ből 7-ből 3 pontosból, miközben a negyedikben is öt eldobást kényszerített.

Ez a Cleveland kilencedik győzelme ebben a szezonban háromnegyedes hátrány mellett – ez a legtöbb az NBA-ben. Ez lesz a 11. lemaradt győzelmük a versenyben, ha a játék bármely pontján kétszámjegyű hátrányban vannak. A Cavs 13-mal elhúzott egy lassú első félidőben.

“Csak a meccs végéig harcolunk” – mondta Jarrett Allen. „1-től 15-ig, még az edzők is hajlandóak vagyunk belevágni, és mindent megadunk, amink van. Tökéletes példa. Őszintén szólva soha nem szabadna eljutnia oda, ahol ez a 11 visszatérés van, de amikor alulmaradunk, tudjuk, hogy nem adjuk fel, és megpróbálunk mindent beleadni.

Garland készségesen visszalépett, hogy segítsen Mitchellnek akklimatizálódni, átváltott átvételi módba. Ezek voltak a 2021–21-es kitörési kampányának árnyalatai.

“Bebizonyította, hogy a pillanat soha nem túl nagy számára, és bízhattunk benne” – mondta a Cavs edzője, JB Bickerstaff a győzelem után Garlandről. „Inkább az előtte álló játékot boncolgatja, ahelyett, hogy csak kimenne, és hagyná, hogy a tehetsége elhatalmasodjon. Agyi állapotú, és határozottan úgy gondolja, hogy a játék idén magasabb szinten lesz.”

Annak ellenére, hogy első 11 lövéséből kilencet kihagyott, Garland 30 ponttal zárt, ebből 25-öt a szemet gyönyörködtető második félidőben és 14-et a negyedik negyedben. 11 gólpasszt és hat lepattanót adott hozzá. Utolsó tizenegy próbálkozásából hetet hajtott végre, köztük egy 32 méteres triplát, amellyel 48,1 másodperccel a hátralévő idővel megverte a lövés óráját. Ez a bomba 11 ponttal vezette a Clevelandet, és megszakította Garland remek játékát.

„Olyan sok tehetségünk van a padlón, és megpróbáljuk kiválasztani a helyeidet, majd csak azt próbáljuk kitalálni, hogyan vonjuk be a csapattársaidat, amennyire csak lehetséges” – mondta Garland. „Határozottan ezen dolgozom. Határozottan növekszik. Néha működik. Ott ez a játék a játékban.”

Allen 24 ponttal és 11 táblával győzte le a New Orleans élvonalát. A másodéves Evan Mobley 19 pontot és nyolc lepattanót szerzett. Mitchell 22 perc alatt 11 pontot szerzett.

A Pelicanst a kantoni születésű CJ McCollum vezette, akinek 25 pontja volt. Jonas Valanciunas 22-t tett hozzá.

Szívósság. Összetartozás. Versenyképesség. Hit. Bickerstaff átvétele óta ezek jellemzik a Cavaliers-t. Ez a negyedik negyedben is meglátszott. Nyom sincs biztonságban tőlük.

Azon a délutánon, amikor úgy tűnt, hogy nem megy, és még mindig másnaposak voltunk a múlt heti kimerítő többvárosi utazás után, a Cavs mélyre ásott, és megtalálta a módját. Újra.

Csak kik ők.

Megtiszteltetés

Bickerstaff hosszasan beszélt arról, hogy az NBA elköltözött Martin Luther King Jr.-tól. Day a szezon egyik legfontosabb lapja lett, és a sportot említette, mint lehetőséget, hogy átadja üzenetét.

“Sokat jelent nekem” – mondta Bickerstaff. „Ajtókat nyitott, áttörte a korlátokat, és utat adott nekünk, hogy éljük az életünket. Ismétlem, mindaddig, amíg megvan a hangunk és lehetőségünk van másokat bevonni, addig azt gondolom, hogy ezt tovább kellene terjesztenünk. Az egyenlőség továbbra is olyasvalami, amiért sokan, mindannyian még mindig küzdünk. És ez olyasvalami, amire ma újra emlékeznünk kell, és holnap sem szabad elfelejtenünk. Tovább kell küzdenünk érte.

„Azt hiszem, ma erről van szó, hogyan találjuk ki, hogyan ünnepeljünk ne csak ma, hanem hogyan éljük meg ezt a pillanatot, és éljük meg a tetteit minden nap. Nyilvánvalóan hálás vagyok az áldozatáért, de remélem, hogy továbbra is fejlődhetünk, és többet tudunk tenni társadalomként.”

Következő

A Cavs szerda este ismét útra kel egy rövid memphisi megállásra. Tipoff időpontja 20 óra

Ha Önnek vagy szeretteinek kérdései vannak, és szakemberrel kell beszélnie a szerencsejátékokkal kapcsolatban, hívja az Ohio Problem Gambling Segélyvonalat az 1-800-589-9966 telefonszámon vagy a National Council on Program Gambling Segélyvonalat (NCPG) az 1-800-522-es számon. 4700 vagy látogassa meg 1800gamer.net További információért. 21+ és Ohióban van jelen. Szerencsejáték probléma? Hívja az 1-800 szerencsejátékost.