Az UAB zümmögő lövése későn érkezik Middle Tennessee állam OT veszteségére

Ty Brewer abban a pillanatban tudta, hogy ez igaz, amikor elhagyta izzadt és izzadt tenyerét.

Sajnos a labda a másodperc töredékével elvált az ujjbegyének utolsó berregése mögött, és a győztes lövést érvénytelenítették, mielőtt tiltakozhattak volna.

Eric Gaines és Trey Jemison szerezte az utolsó öt perc első két kosarát, de a Blazers az utolsó lövésig hidegen ment a Middle Tennessee State ellen 74-73-ra elveszített hosszabbításban január 16-án, hétfőn a murfreesborói Murphy Centerben. Tennessee.

“Csalódást okozó” – mondta Andy Kennedy, az UAB vezetőedzője David Crane-nek a Blazer Sportsline utójátékában. “Ez négy meccs. El tudod hinni? Csak nem mi játszunk, ez a lényeg. Régóta csinálom ezt, és a végén nem mi játszunk.”

ÖSSZEFÜGGŐ: Az UAB kosárlabda 81-74-es sikerrel zárta a 3 meccses csúszást az LA Tech-en

Az UAB 74 évesen lépett pályára az NCAA NET-ben, de az utolsó öt meccsből négyet összességében 13-6-ra, a C-USA-ban pedig 4-4-re esett vissza.

A Blazers összességében 31,6 százalékot, 35,7 százalékot lőtt 3 pontosból (5 a 14 ellen) és 18 százalékot a 25 ellen, és 21 visszavágópontot szerzett, és plusz 12-es előnyt szerzett a belső pontszámok alapján. Az MTSU összességében 43,3 százalékot ért el, az íven kívülről pedig 31,6 százalékot ért el, de az UAB plusz 13-as előnyt szerzett a lepattanók terén, beleértve a 27-9-es vezetést a támadótáblákon, és 16 labdarúgást kényszerített, ami 22 pontot eredményezett.

“Ha 54 lövést kihagysz, lesz néhány lepattanó” – mondta Kennedy. „Szerencsére ez a játékban tartott minket, csak akaratunkkal és elszántságunkkal. De nem lehet útra kelni és 31 százalékot lőni a mezőnyből. Csak 12 labdarúgásunk volt, de annak a 12-nek az időzítése… istenem. Még mindig van mérföldünk.”

Jordan “Jelly” Walker, a nemzet második gólkirálya 23,8 ponttal, zsinórban második meccsen sem volt elérhető kisebb lábsérülése miatt.

Eric Gaines 15 ponttal, 5 lepattanóval és 3 eladott labdával zárt, de Trey “The Mayor” Jemison a belső térben 18 ponttal és 11 lepattanóval karriercsúcsot produkált. 3 blokkot, ezzel megszerezte negyedik dupla dupláját a szezonban, és a harmadikat az utolsó négy meccsen

Tavin Lovan 12 ponttal, 8 lepattanóval és 2 eladott labdával folytatta erős játékát, 10 pontig és 5 lepattanóig jutott. Buffen zsinórban 5 pontot szerzett, így egy ponton belülre húzta a Blazerst, kevesebb mint két perc volt hátra a rendes játékidőből, de a hosszabbítás felénél kiesett.

– Tudom, és láttam – mondta Kennedy. – Jó volt látni, ahogy lefelé megy, és a szélén végzett.

A nyitóidő után egyik csapatnak sem volt előnye, de az MTSU egy 8-3-as rohanással megtörte a patthelyzetet, és 39-34-re vezetett a Blazers ellen. Az UAB 43-42-re visszavette a vezetést egy 9-3-as futamban, 14:11-es játékidővel, de a Blue Raiders saját 6-0-s futásával válaszolt, és a második félidő záró másodpercéig tartotta a vezetést.

Buffen gólt szerzett egy leintéskor és 3-as labdák után, így egyetlen ponton belül szerzett gólt, de az MTSU-s Eli Lawrence hárompontos szögletével visszaállította a Blue Raiders-t 66-62-re, alig több mint egy perccel a vége előtt. Jemison elütött néhány szabaddobást, Tony Toney pedig későn állt a defensive endbe, már a második zsinórban.

“A küzdelmünk nagyszerű volt” – mondta Kennedy. “Hatalmas.”

„Gondoljunk csak azokra a piszkos problémákra, amelyekkel meg kellett küzdenünk” – tette hozzá. „Az frusztrál, és ez teljes mértékben az én felelősségem, hogy mi vagyunk a leginstabilabb érzelmi csapat, amelynek 30 év alatt a tagja voltam. Naponta beszélünk róla, de amikor ezek a lámpák felgyulladnak, elkezdünk járni a szánkon, és olyan dolgokat csinálunk, amelyeket nem én képviselek. 4 pontot kapunk, és 1-gyel veszítünk.”

Gainest szabálytalanul követték el a labdát követően, és mindkét szabaddobást eltalálta, így kiegyenlítette a meccset, és hosszabbításba került.

Az UAB a hosszabbítás első pillanatában 71-66-ra lőtt, de a 3:51-es döntőben nem sikerült gólt szereznie. Eközben a Blue Raiders 8-2-es futással végzett, és egyetlen két lövéskísérletét is megtette a hosszabbításban.

Toney 3 ponttal, 4 lepattanóval és 3 gólpasszal zárt, Javian Davis 6 pontot és 2 lepattanót szerzett, a Brewer Brothers, Ledarrius és Ty pedig együtt 7 pontot és 8 lepattanót szerzett. Efrem “Butta” Johnson 2 ponttal járult hozzá.

A Blazers január 21-én, szombaton tér haza, hogy megmérkőzzön Észak-Texasszal a birminghami Bartow Arénában. A tippet 15:00 CT-re tervezik a Stadionban.