Cowboys vs. Buccaneers élő frissítések: Dak, Dallas uralja Bradyt, Tampa a folytatásban

Az NFL rájátszásának wild card fordulója hétfőn úgy ért véget, hogy Dak Prescott és a Dallas Cowboys 31-14-re győzött Tom Brady mellett, a Tampa Bay Buccaneers pedig 31-14-re győzött.

Prescott pályafutása legjobb playoff-teljesítményével győzött. Négy touchdownt dobott, és még egyet rohant, miközben 305 yardot dobott a győzelemben.

Eközben Brady támadása és a Buccaneers egész éjszaka küzdött, hogy elinduljon. A harmadik negyed végéig ki voltak zárva, amikor Brady 66 passzból 35-öt teljesített 351 yardon és két touchdownon, de az első félidőben egy költséges interceptiont dobott a célterületre.

A Cowboys továbbjut a San Francisco 49ers ellen a divíziós körben (vasárnap, 18:30 ET a FOX-on).

Íme a legjobb színdarabok!

Dallas Cowboys 31., Tampa Bay Buccaneers 14

Nagy fiú táska

Vita Vea kirúgta Prescottot, hogy a Thundert a harmadik helyre hozza, hogy a Cowboyst a második zsinórban hármasra kényszerítse a játék nyitásához.

Cowboys szerez először

Miután mindkét csapat kikapott az első két labdaszerzésnél, a Dallas végül a harmadik drive-nál megmozgatta a labdát. Michael Gallup és Tony Pollard néhány játéka, valamint egy gyújtó passz-büntetés, Prescott 22 yardos TD-passzt adott Dalton Schultznak.

Az ezt követő PAT azonban jobbra ment, és az első játékrészben megtartotta a Dallas 6-0-s előnyét.

Rachaad futni

Rachaad White számos ugrást hajtott végre, hogy segítsen a Bucsnak a harmadik hajtásnál végre felvenni a labdát.

Tom Mahomes?

A 45 éves QB a Kansas City Chiefs sztárjára emlékeztető játékot mutatott be, Chris Godwin-nal egy futó rúgás-passzból 11 yardot szerzett.

Brady Kearse

Néhány pillanattal a közvetítés után egy grafikon volt látható, amely szerint Brady nem dobott interceptiont a piros zónában, mióta 2020-ban csatlakozott a Buccaneershez, hanem interceptiont dobott. Brady kipattant Jayron Kearse felé a célterületen, amikor úgy tűnt, hogy megpróbálta kidobni a labdát a pályáról.

Tetőtámadás

A negyedik támadásnál és az 1-yardos vonalról szerzett gólnál Prescott maga tartotta a labdát a hamis átadásnál, és egy bootleg-et futott a célterületre, hogy megszerezze a gólt.

Brett Maher azonban ismét kihagyta a PAT-ot, és 12-0-ra megtartotta a Cowboys vezetését, alig több mint hat perc volt hátra a második negyedből.

Dak mindent megmagyaráz a harmadik helyen

Hat yardra volt szüksége ahhoz, hogy megszerezze az elsőt, Prescott feltápászkodott és lefeküdt, hogy 10 yardot szerezzen, hogy a Cowboys drive-ja továbbra is mozogjon az első félidő végén.

Roof Daltonnak a Dallas 3. TD-jére

A Cowboys végig irányította az első félidőt, Prescott ismét Schultzot találta a célterületen, és 11 yardot szerzett.

Az egyetlen dolog azonban, amit nem tudtak befolyásolni, az a rúgójátékuk. Maher kihagyott egy harmadik PAT-ot, így a Cowboys 18-0-ra vezetett közvetlenül a félidő előtt.

Vágta a pontozásig

A Cowboys ismét gólt szerzett, és négy egymást követő drive-ot szerzett touchdownnal, amikor a második félidőben megszerezték az első labdaszerzést. Prescott a harmadik touchdown-passzáért találta Gallupot az end zone hátsó részében. Úgy tűnt, hogy a Gallup kilép a határból a fogadás során, de a visszajátszási áttekintés megőrizte a fogást.

Maher azonban kihagyta az éjszakai negyedik PAT-ját, így 24-0-ra tartotta a háromgólos meccset, körülbelül 10 perccel a harmadik negyedből.

Bucs végre gólt szerez

Az NFL-ben mindkét játékos számára az utolsó meccs lehetett, amikor Brady a célterület szélén találta Julio Jonest, aki touchdownt szerzett, így végül a Buccaneers a táblára került. A Tampa azonban nem tudta gólra váltani a 2 pontos konverziót, a harmadik negyed végén 24-6-nál tartotta a hárompontos meccset.

A Dallas a negyedik helyre megy… és gólt szerez

Míg Maher küzdött, hogy megszerezze a PAT-jait, a Cowboys úgy döntött, hogy a Buccaneers 18-yardos vonaláról a negyedik és a negyedik helyre ment. A döntés meghozta gyümölcsét, de aztán Prescott is találta CeeDee Lambot a gólszerzésért.

Ja, és Maher ezúttal a PAT-ot 31-6-ra csinálta.

Bucs későn kap gólt

Hogy tiszteletre méltó legyen, Brady közvetlenül a kétperces óvatosság előtt találta meg Cam Brate-et egy lábujjütős touchdown miatt. Mike Evans-szel is csatlakozott a 2 pontos konverzióért, amivel 31-14 lett.

Bucs megkapja a külső rúgást

Lehet, hogy túl kevés, túl késő a Tampa számára, de a kétperces figyelmeztetés után rögtön visszakapta az oldalsó rúgást. Ebben a szezonban ez a negyedik alkalom, hogy egy csapat visszakapja a lesrúgást.