Illini mélysége ragyog a Minnesota 78-60-as győzelmében

Az illinoisi kosárlabda mélységét hétfőn tesztelték. A Big Ten utolsó csapata ellen pedig az Illinois képes volt leküzdeni három legjobb játékosának korai szabálytalanságait.

Máté Mayer Az Illinois csapata 19 ponttal (8-14 FG, 3-6 három) és 10 lepattanóval vezette a szezon első dupla dupláját, és két blokk mellett vezette az Illini csapatát hétfőn Minnesotában.

Terrence Shannon, Dain Dainja és Coleman Hawkins mindannyian korlátozott perceket játszottak az első félidőben szabálytalanságok miatt, és az Illinois csak 35-32-re kapaszkodott a félidőben. De minden Illini, aki játszott, beleértve a gólyákat is Idősebb Harris (hét pont, nyolc lepattanó, három gólpassz) ill Ty Rogers (nyolc pont, nyolc lepattanó) és ritkán használt center Brandon Love (négy pont, két lepattanó, egy blokk) – hozzájárult a győzelemhez, mivel az Illinois 43-28-ra uralta a második félidőt.

Dainja 11 pontot (5-6 FG), Shannon 11 pontot (2-12 FG), négy lepattanót és négy gólpasszt szerzett. Jayden Eps 10 pontja (5-9 FG) segítette az Illinois-t (13-5, 4-3 Big Ten) megnyerni sorozatban negyedik meccsét, miután 0-3-ra kezdte a Big Ten-játékot.

Dawson Garcia a Minnesota (7-9, 1-5 Big Ten) 17 ponttal (6-14 FG) vezetett, és Ta’lon Cooper 16 pontot szerzett (7-11 FG), de Ilinois megtartotta Gopher csillagát Jamison csata lőni nyolc pontra a 4-11-re.

Az Illinois az elején kihasználta a 7-0-s sorozatot, és 11-7-re vezetett, majd Dainja és Dainja szerencsétlenségei után 17-11-re növelte az előnyt. Ty Rogers. Miközben az Illini sztárjai szabálytalankodva ültek a kispadra, a Minnesota lassan átvágott a vezetésen, rövid 30-29-re vezetve 2:26-ra a félidő vége előtt. Mayer azonban két hárompontost ütött a 2:10-es döntőben, így az Illinois 35-32-re vezet a félidőben.

A második félidőben teljes erejével az Illinois egy 12-0-s sorozatot zörgött le, amelyben négy Illini gólt szerzett, és Hawkins visszalépő hárompontosával 47-36-ra vezetett. Miközben az Illinois 55–41-re vezetett, a Minnesota nyolc perc alatt 12 lövésből 11-et elhibázott. Az Illinois tovább növelte előnyét az utolsó 11 percben, hogy lezárja a domináns második félidőt.

Mit jelent: A minnesotai győzelem csak egy négyes 3-as győzelem, de az Illinois talán nem nyert néhány héttel ezelőtt, amikor szétesettnek és szétesettnek tűnt. A hétfői győzelem érett győzelem volt egy olyan csapat számára, amely kezdi megtalálni az összhangot. Az illini játékosok nyugodtabbnak és magabiztosabbnak tűnnek a szerepükben. Purdue-t nehéz elkapni egy lassú kezdés után, de Illinois olyan tehetséges, mint bármelyik Big Ten-csapat – és most már félelmetes, hogy csapatként játszik.

A játék sztárja: Máté Mayer, aki segített az Illinois-nak leküzdeni a fault bajokat hétfőn, most minden bizonnyal a legjobb 20-as átigazolási kiegészítésnek tűnik. Miután az első nyolc meccsén mindössze 5,6 pontot átlagolt az Illinois-ban, Baylor átigazolása ötéves egyetemi pályafutása legjobb részét jelentette. Az elmúlt 10 meccsben Mayer meccsenként 15,4-es átlagot ért el több mint 50%-os lövésnél, 45%-ban háromból. A legfontosabb, hogy Mayer nagyon jó csapatkosárlabdát játszik. Megosztja a labdát, és védekezésben sokkal intenzitással és felelősségteljesebben játszik. A következő hét meccsen öt hazai pályán tartva az Illinois-nak esélye van a Big Ten-verseny élére.

Játék statisztika:

• Az Illinois 54-28-ra legyőzte a Minnesotát.
  • Az Illinois 50-29-re legyőzte a Minnesotát.
  • Az Illinois kispadja 27-13-ra verte a Minnesota kispadját.
  • A Minnesota 27,6%-kal lőtt mezőnyből a második félidőben.
  • Illinois 11 labdarúgást ért el. Az illini játékosok átlagosan 14,1 labdát teljesítettek a szezon első 14 meccsén. Ám ez alatt a négymeccses győzelmi sorozat alatt az Illinois-ban csak 9,2-es labdát adnak el. Az ellenfelek az utolsó három meccsen mindössze 22 pontot szereztek a labdaváltásból.

Ne felejtsd el: Brandon Love karriercsúcsot szerzett négy ponttal, amikor 12 percet játszott pályafutása csúcsán Dainjával és Hawkinsszal történt szabálytalanság miatt. A Lieb csak egyperces opció, és a 7 lábos néha védekezésre is használható. De a harmadik éves centernek volt néhány nehéz befejezése a kosárban és a blokkban. Ez kivívta Underwood önbizalmát, hogy hosszabb perceket játszhasson, Lieb pedig segített az Illinoisnak megőrizni a félidei előnyt.

Szintén gólyák Ty Rogers kezd a magáévá válni. A legjobb 50-es újonc korán küszködött, de mostanra több mint 10 percet játszott az elmúlt hat Big Ten meccsből négyen, és az Illinois-t ócskavasként jeleníti meg a védekezésben és a pohárban. Hétfőn 22 perc alatt pályafutása rekordját jelentő nyolc pontot és nyolc lepattanót szerzett.

Mi a következő lépés: Illinois az Indiana csapatát fogadja csütörtökön este 7:30-kor (FS1). A 7-0-s kezdés óta az Indiana nyolc meccséből hatot elveszített jelentős ellenfeleivel szemben, ebből négy sima idegenbeli vereséget szenvedett el. A Hoosiers (11-6, 2-4 Big Ten) veterán kezdőkkel fáj Xavier Johnson és Race Thompson mind az oldalon sérülésekkel. Nagy ember Trayce Jackson Davis (17,4 pont, 9,9 lepattanó, 2,9 blokk) all-amerikai játékosként és Jalen Hood-Schifino (13,4 pont, 4,5 gólpassz) szerepel az év gólya versenyében, de az Indiana védelme az előző szezonban a védelem hatékonyságának első helyéről az idei szezonban a 8. helyre esett vissza.