Purdue 64 – Michigan State 63: Tyson kihagyja a csengőt, Purdue pedig megnyeri a bokszmeccset

Zach Edey: 32 pont, 17 lepattanó, 2 blokk

Fletcher Loyer: 17 pont, 2 lepattanó, 4 gólpassz

Tyson Walker: 30 pont, 3 lepattanó, 4 3PT

AJ Hoggard: 14 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz

Visszatekintés február 26-rae az előző szezonból: #10 Purdue a Breslin Centerbe érkezik, hogy megmérkőzzön egy rangsorolatlan Michigan State csapattal. A 65-ös állás döntetlen volt, az MSU Trevion Williams játékosa, Tyson Walker át tudott váltani rá, és Walker mély 3-ast szerzett, ami 1,1 másodperccel a hátralévő idővel bejött, ami a spártai győzelemhez vezetett. Most pedig ugorjon a mai napra, amikor a 3. helyen álló Purdue East Lansingbe érkezik egy rangsorolatlan spártai csapat ellen, és a játék felfelé halad. A Boilermakers és a Spartans a 2:47-es döntőben többször is megcserélte a 7-es vezetést, Zach Edey pedig hárítással 64-63-ra vezette Purdue-t 2,2 másodperccel. A Michigan State egy mély passzt dobott, amelyet Brandon Newman hárított a határon kívülre, valahogy csak 0,4 másodpercet vett el az órától (a játékvezetőkről később beszélünk), és a labdát az MSU-nak dobta a pályán. A képernyőről ismét Tyson Walker volt majdnem ugyanott, mint tavaly, hármassal Ethan Morton felett. Walker megszerezte az MSU utolsó 12 pontját, de a levegőbe dobta, így Purdue nyert.

Első fél

A meccs első félideje határozottan kőcsata volt, mivel egyik csapat sem tudott túl hatékonyan lőni a labdát. A legutóbbi Nebraska-val ellentétben a Michigan állam egy ponton megtámadta Zach Edeyt, hogy megzavarja a ritmusát, aminek következtében egy extra dribbelést hajtott végre, és olyan lövést lőtt, ami nem az ő kenyere és vajja volt. Másrészt a Michigan állam nehezen találta el az ugrókat. Zach Edey 8-0-s futásával 11-re vezet a Purdue, és a Michigan State következő kihagyásakor Zach Edey Mady Sissoko karjával szerzett lepattanót. Zach két kézzel tartotta a labdát, a csavart Sissoko körbecsapta, ami után a játékvezetők szabálytalanságot mondtak az MSU támadója ellen (a helyes hívás). Ha nincs a labda a kezében, Zach-et határozottan hook and holdra hívták volna, de nem kellett volna elengednie a kipattanót, mert valaki beledugta a karját. amikor Caleb Furst visszavágott dunkja történt Purdue birtokában, Izzo időtúllépést kért, és megkapta az egyik szabadalmaztatott Izzy-támadást. Ahogy az Izzo összeomlása után gyakran lenni szokott, a játékvezetők teljesen megváltoztatták a játék elnevezését. A játékosokat széttépték a lepattanó-kísérletek és a vívás, de a játékvezetők úgy döntöttek, hogy lenyelték a sípot. A Michigan State kihasználta az utolsó 6 percet, és 14-3-ra verte a Purdue-t, így a félidőben 27-25 lett.

Második fél

A második félidő borzalmasan kezdődött Purdue számára, amikor az MSU 7-0-ra lépett 32-27-re. Purdue idegesnek tűnt, amikor több leállást kihagytak, és nem voltak szinkronban. Zach Edey és Fletcher Loyer 3 dunkja egy gyors szünetben kiegyenlítette a meccset 32-re, és a vezetés hátralévő részében nem haladta meg a 4-et. Volt egy 4 perces szakasz, amikor a csapatok 11 egymást követő lövést lőttek, ezzel elvitték a meccset 48-46 MSU-tól 61-60 MSU-ig. Fletcher Loyer és Tyson Walker határozottan ki volt kapcsolva ezen a szakaszon, és Fletcher számára ez egy kicsit édesebb volt. Az örökké stílusos Izzone az egész játék során Loyerrel kiabált, és azt skandálta, hogy “Foster jobb”, mert Fletcher bátyja egykori spártai volt. Fletcher utoljára nevette, amikor 5-9-re ment, beleértve a 2-3-at mélyről és egy tökéletes 5-5-öt a vonaltól az Izzone arcáig. Fletcher és Zach ezt teljesen leszögezte, a csapatpontok több mint 76%-át hozták. Az egyetlen másik Boilermaker, aki gólt szerzett, Furst volt 8-cal, köztük egy nagy 3-mal, Smith és Gillis. Braden Smith ma faultokkal küzdött (vicc a rossz játékvezetőkről), és elvesztette a labdát. Braden 4-gyel ért célba, Mason Gillis pedig 3-ast ért el a nap egyetlen lövésével.

Étel elvitelre

Tegye fel a kezét, ha hallott már ilyet: a játékvezetők hatással voltak a mai meccsre. Elképzelem, hogy sok kar van kitárva, és komoly probléma van a Big Ten tisztviselővel. Körülbelül 12 darabot másképp kellett volna elnevezni, de ezek közül kettőre fogok koncentrálni. Miután Tyson Walker megtette az utolsó ugrását 11 másodperccel az óra hátralévő részében, Purdue több, a pályán lévő játékossal belőtte a labdát. Azonban úgy nézett ki, mint a Stanford döntetlen, amikor a Michigan State kispadja földet ért. Ha az MSU időtúllépést kért, megértem, de később visszaadták az időtúllépést Izzónak. Hogy a fenébe nem mondhatsz erről semmit, tekintve, hogy Purdue egyértelmű előnyben volt a pályán? A következő probléma az, amikor egy labda eltalálja Mady Sissoko ujjbegyét, és kimegy a pályáról. Zach Edey ujjai is ott voltak, de a pályán Purdue labda volt. Néhány perces felülvizsgálat után (ami egyértelműen azt jelenti, hogy nincs vitathatatlan bizonyíték a hívás megdöntésére) a játékvezetők ugrólabdát hívtak Purdue javára. Még egyszer: hogyan kell hívni? Vagy kiadja a labdát Sissokónak (Edey egyébként nem érintette meg a labdát), vagy a hívást a padlón tartja. Szörnyű teljesítmény a mai zebráktól.

Ma mindkét csapat mezt viselt Dr. Martin Luther King Jr. és küldetése, hogy mindenki számára egyenlő esélyeket biztosítson hazánkban. Matt Painter és Tom Izzo általában a társadalmi kérdésekben a szókimondóbb Big Ten edzői közé tartoznak, ezért mindig jó látni, hogy fontos üzeneteket mutatnak be tőlük, mivel az egyetemi kosárlabdában nincs nagyobb színpad és hatókör.

Purdue következő csütörtöki mérkőzése a Minnesota Golden Gophersszel Minneapolisban. Purdue megpróbálja megdönteni a Big Ten legjobb 6-1-es eredményét a konferenciajátékban a legrosszabb Big Ten-csúcs ellen Minnesotában 1-4-re. Purdue december elején megnyerte első meccsét a Minnesota ellen 89-70-re Mackeyben. Ha a Purdue megnyeri ezt a meccset, valószínűleg nem találkozik több Q3-as vagy Q4-es csapattal a konferencia hátralévő részében, ami azt jelenti, hogy elkerülhető egy esetleges veszteség a kiválasztás vasárnapján.