Az Ohio State az utolsó hét meccs hatodik meccsét kihagyta, 69-60-ra elveszítette az Illinois ellen

Ohio állam győztes útja nem tartott sokáig.

A Buckeyes az Iowa elleni szombati győzelmével megszakította ötmeccses vereségét, de kedden Champaignben megbotlott, és az elmúlt hét meccsen hatodik vereséget szenvedett el. Az Illinois 69-60-as győzelmet aratott, és az utolsó hatból ötödik meccsét nyerte meg.

ILLINOIS 34 35 69

Ellentétben az Ohio State korábbi öt vereségével, ez nem volt egészen közel, annak ellenére, hogy egy számjegyű hiányt zárt az éjszaka. Valójában ez volt a Buckeyes legrosszabb nagy tízes veresége a szezonban.

Az Illinois kihasználta az Ohio State gyakori hibáit és az első félidő elégtelen mezőnyét a Buckeyes számára, akik a második harmad elején kétszámjegyű hátrányba kerültek. A Texas Tech átigazolása, Terrence Shannon megadta az alaphangot az illininek, de csapattársai lefújták a leplet egy 10-0-s rohammal, amivel Ohio állam lemaradt öt perccel a második félidőben.

A Buckeyes ezt követően többször is egyszámjegyűre csökkentette a hátrányt, de igazából sosem fenyegetett az irányítás visszaszerzésével. Az Illinois uralta a poharat, több mint 34 percet vezetett aznap este, beleértve a második félidőt is.

Első fél

Az Ohio állam 9-5-re vezetett az első média időkérésben egy 7-0-s sorozatban Brice Sensabaugh ugrókkal. Aztán a Buckeyes nyolc egymást követő lövést kihagyott egy olyan szakasz során, amely több mint öt percen belül nem talált mezőnygólt. Az Illinois egy 9–1-es futással kihasználta a hasznát, és a félidő közepén visszaszerezte a vezetést.

A Buckeyes az első 20 próbálkozásából mindössze hatot hajtott végre padlóról, de így is csak két ponttal maradtak el a nyolc percnél rövidebb médiaidőt követően. Két kihagyott szabaddobás az egy és az egy előtt költségesnek bizonyult Ohio State számára, amely ezt követően csak növelte Illinois előnyét.

13

Mivel Sensabaugh és Justice Sueing is kimaradt a balhé miatt, az Illini 11 pontos előnyt nyitott 2:28-ra. Az Ohio State 6-ra csökkentette az előnyt 14 másodperccel a játék végéig, de az Illinois megszerezte az utolsó két pontot, így 34-28 állt a félidőig.

Az Ohio állam mindössze 31,3%-ot lőtt a mezőnyből, és 13 szabaddobási kísérletet adott az illininek, aki 11-et talált el. Az Illinois pontszerzője, Terrence Shannon maga ütötte le a hatot. Összehasonlításképpen: a Buckeyes csak 3 a 6 ellenében lőtt a jótékonysági vonalról.

Második fél

Az Illinois már vezette a táncot a periódus elején, de 5:53-ról 3:18-ra egy 10-0-s futással megőrizte a meccset. Jayden Epps és Dain Dainja együtt szerezte meg a 10 pontot, miközben az illini 17 pontos előnyt nyitott 48-31-re.

De Buckeyes nem hervadt el. Az Illinois-i csapat 13 óra 17 perckor 15-ös előnyre tett szert, és az Ohio állam megdöntötte a következő hét egymást követő pontot, és ezzel újabb egyszámjegyű labdamenetet hozott. Zed Key egy-egy leállással fejezte be a futást, hogy újjáéledjen a Buckeyes.

Kevesebb mint két perccel később azonban Key elkövette negyedik szabálytalanságát, amikor az illini csapat visszanyerte a 11 pontos előnyt, miközben az óra kevesebb mint kilenc percet ketyegett. A játék előrehaladtával az Illinois-i élvonal egyre hangsúlyosabbá vált, és egy támadópattanó Illini ütéséhez vezetett, amivel 6:40-re növelték előnyüket. Mindössze 23 másodperccel később az Illinois leütött egy újabb ütést, így 16 pontos játék lett.

Key 5:05-tel esett ki, amikor Ohio State kicsúszott ütőtávolságból. A legutóbbi médiaidőtúllépésnél 17-cel lemaradva már túl késő volt ahhoz, hogy a Buckeyes érdemi visszatérési erőfeszítéseket tegyen.

Sensabaugh zsinórban 11. meccsén szerzett gólt a Buckeyesnek, de 14 pontja volt a legkevesebb december 8-a óta. Sueing volt az egyetlen Buckeye, aki kétszámjegyűen végzett, 13 pontot szerzett a padról.

Négy Illini kezdője legalább 11 pontot szerzett, Shannon pedig 17 ponttal vezetett az összes pontozónál.

Játékjegyzetek

• Zed Key, aki térdsérülése miatt az utolsó másodpercekben hagyta el a szombati meccset, a Buckeyesnél kezdhette a meccset.

• Justice Sueing zsinórban második meccsen szállt le a kispadról, míg Key mellé Bruce Thornton, Sean McNeil, Isaac Likekele és Brice Sensabaugh csatlakozott a kezdőcsapatban. McNeil szombaton fogászati ​​vészhelyzet miatt szállt le a kanapéról.

• Az Ohio State 86-83-ra legyőzte az Illinoist a tavalyi meccsen, a State Farm Centerben, 2022. február 24-én.

• A keddi meccs volt az első alkalom, hogy az elmúlt hat mérkőzés során sem Ohio állam, sem Illinois nem került be az AP Top 25-be.

• Az Illinois legutóbb 2021. március 14-én győzte le az Ohio State csapatát hosszabbításban a Big Ten Tournament bajnokságban.